Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskerakonna ja sotside eestvedamisel riigikogus läbi surutud rändepakti idee on võimaldada Aafrika hädalistel ümber kolida teistesse piirkondadesse maailmas.

Nagu teada, kasvab Aafrika elanike arv lähema paarikümne aasta jooksul mitme miljardi inimese võrra, mitu korda enam kui mujal maailmas. Juba täna on Aafrikas seis, kus elanike jaoks ei jätku kodus ei ruumi ega toitu, mistõttu nad pressivad mujale. Suur rahvaste ränne on alanud, aga seni on seda väevõimuga kinni hoitud. See tekitab pingeid, mis võib vallandada sõja.

Et sõda ära hoida, otsitakse maailmas võimalusi, kuidas pingeid muul moel leevendada. Üks võimalus on Aafrika riike toetada ja paljud seda varianti pooldavad. Teiselt poolt aga võimaldab see Aafrika elanikkonnal veelgi kiiremini kasvada, mistõttu probleemid kuhjuvad. Pikemas perspektiivis ei jaksa ülejäänud maailm Aafrika mitut miljardit inimest katta ega toita.

Inimkonna ajaloos on pannud rahvastiku kasvule piiri sõjad ja haigused. Enam see nii ei ole, vähemalt Aafrika puhul mitte. Aafrikat on laastanud küll AIDS ja sõjad, aga sellele vaatamata kasvab elanike arv plahvatuslikult. Appi on tulnud Bill Gates, George Soros ja nende kannul sajad tuhanded filantroobid, kel on läinud meel härdaks telekast nälgivaid ja surevaid lapsi vaadates ning kes pumpavad Aafrika riikidesse raha ravimite, vaktsiinide ja toidu ostmiseks. See on aidanud Aafrika rahvaarvul paisuda, nii et on tekkinud uus probleem: mida nende inimestega peale hakata.

Lahendus on leitud. Euroopas, kus sündide arv on langenud madalaimale tasemele viimaste aastasadade jooksul ja kus ettevõtjatel napib praegusel robotite ajastul jätkuvalt töökäsi, on hakatud Aafrikast inimesi sisse tooma. Või mis tooma, nad tulevad ise, kasvõi ujuvad üle Vahemere. Seni on seda protsessi püütud kontrolli all hoida, aga nagu öeldud, tahetakse see lasta vabaks, nii et põhimõtteliselt oleks igaühel Aafrikas võimalik valida punkt maailmas, kuhu ta tahab minna ja … tuld! See pole nali, et Eesti puhul on arvestatud, et siia mahuks ära 10-15 miljonit inimest. Näiteks Etioopiast või Nigeeriast, kus elanike arv kasvab lähima paarikümne aasta jooksul 100-200 miljoni võrra.

Nüüd võiks rändepakti suured pooldajad keskerakondlased ja sotsid peeglisse vaadata ja endalt küsida, kas see on lahendus Eesti jaoks? Ja kuivõrd läheb see kokku Eesti riigi mõttega, milleks on eesti rahva ja kultuuri püsimajäämine igavesest ajast igavesti. On ju selge, et kui Eestisse paigutatakse kasvõi 100 tuhat nigeerlast, siis jooksevad ülejäänud laiali kas Soome või isegi Venemaale ja Eestisse ei jää ühtegi eestlast. Kas see ongi eesmärk? Näiteks Saksamaalt juba põgenevad kümned tuhanded sakslased pagulaste eest Ungarisse, kus pagulaste sissevoolu piiratakse ja mingile rändeleppele alla ei kirjutata.

Mis Soomet puudutab, siis soomlasi on 5,5 miljonit, aga isegi nemad on hirmul. Näiteks on Soomes tuntud loodusemees Pentti Linkola pakkunud välja lahenduse, et aafriklastel tuleb lasta Aafrikas surra. Aafrika plahvatusliku rahvastikukasvu ärahoidmiseks tuleks piirid kinni panna, arenguabi lõpetada ning aafriklastel lasta surra. „Vahemerel hätta jäänud Aafrika pagulastel tuleb samuti lasta surra,” ütles Linkola. Ta märkis, et pisar tuleb silma, kui mõelda, milline mõttetus on inimeste päästmine. Soomes mõtlevad väga paljud samamoodi, aga keegi ei julge seda välja öelda.

Loodusemehe sõnul on tal lapsepõlvest hea näide suur-kirjurähni näol. Lindude populatsioon kasvas plahvatuslikult, kuni tuli torm ja tuhanded rähnid hukkusid. Kõik rannad olid surnud linde täis. Hiljem on ta mõelnud, et see oli õige. Ellu jäänud rähnid olid elujõulised ja suutsid elu edasi kanda. Samamoodi pole julm aafriklaste hukkumine, kui inimese jaoks on oluline inimkonda maamunal säilitada.

Linkola tunnistab, et jagab selles osas Põlissoomlaste erakonna vaateid, mille järgi tuleks migrantide vastuvõtmine lõpetada. Maailma kõige suurem probleem on rahvastiku kiire juurdekasv ja seda tuleb hakata pidurdama. Praegu kasvab rahvastik kiirusega, mis on väljakannatamatu. Rahvastiku kasvu piiramiseks tuleks hakata piirama sündivust. Selleks tuleb lõpetada eelkõige arenguabi Aafrikale, kus sündivus on kõige suurem. Tasuta võiks Linkola arvates jagada Aafrikas ainult kondoome.

Selleks, et Euroopat migrantide tulva eest kaitsta, tuleks piirid kinni panna. Vastasel korral ujutatakse Euroopa lihtsalt migrantidega üle. Lähima paarikümne aastaga kasvab Aafrika rahvaarv mitme miljardi võrra ja Euroopasse on oodata sadu miljoneid pagulasi.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised