Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Veel 10 aastat tagasi polnud Euroopas ühtegi EKRE-t. Nüüd on neid igas riigis ja Soomes võitsid nad peaaegu valimised. Mis siis vahepeal juhtus?

Hea näide ongi siin Soome, mis on terves maailmas üks arenenumaid ja jõukamaid ühiskondi. Euroopa Liidu täieõiguslik liige, kus on käibel ühisraha euro. Igapidi tegus ja innovatiivne ühiskond. Ja, nagu öeldud, võitis seal valimised EKRE, peaaegu. Samas kui Soome üks vanimaid ja pikemate traditsioonidega poliitilisi ühendusi, nn Kekkoneni erakond – Soome Keskerakond elas läbi viimase 100 aasta kõige suurema kaotuse.

Algas kõik ju väga ilusti. Soome oli 2015. aastal, pagulaskriisi alguses 100 protsenti „kõigi”. Mäletate, tänaseks narri staatusesse langenud peaminister Juha Sipilä lubas siis pagulased omale koju võtta. See on tõsi! „Kõigi” loosung kõlas igal pool ja Euroopa mõjuvõimsaima liikmesmaa, Saksamaa kantsler Angela Merkel lausa kutsus pagulasi enda juurde, mida rohkem, seda uhkem. Tulgu kasvõi miljon.

Ja nad tulid. Rootsi kaudu tuli Soome mõne kuuga ligi 30 000 külalist, kes kõik rõõmsalt vastu võeti, kuigi nad tulid ilma loata, seadusevastaselt, paljudel neist polnud kaasas mingeid dokumente. Enamjaolt noored, täies elujõus mehed. Kes, nagu hiljem välja tuli, saabusid lihtsalt hea elu peale, samas kui tegelikud abivajajad, emad koos lastega jäid maha kusagile Türki pagulaslaagritesse. Aga nendest emadest ja lastest ei räägitud siis ei Soomes ega Eestis. Jutt oli hoopis selline, et need noored mehed kõik on potentsiaalsed Einsteinid, talendid, läbi kelle muutub Euroopa uueks ja suureks ning kõik probleemid saavad lahendatud. Või umbes nii. Vaikse mõmina saatel lasti sel kõigel sündida, sest noorte meeste näol loodeti täiendust tööturule.

See oli aeg, kui kõik Euroopa maad võistlesid omavahel, kes kui palju migrante suudab vastu võtta ja majutada, kaasa jooksis isegi väike Eesti. Migrantidele valmistati ette kortereid ja eraldati raha, samas kui vanad olijad kerjasid almust Kodutunde saate kaudu. Jumal tänatud, õnneks keegi ei tahtnud Eestisse tulla. Isegi need, kes siia saadeti, läksid kohe minema. Sest täies elujõus noored mehed said kohe aru, kus nad saavad omale osta töötu abiraha eest uue iPhone’i ja viimase peal Bemmi, ja kus mitte.

EKRE-d olid siis veel väiksed, marginaalsed tegijad, kaasa arvatud Eestis, kus nende toetus ületas vaevu valimiskünnise. Aga siis hakkas tulema. Hakkas tulema uudiseid selle kohta, kuidas „talendid”, selle asemel, et tööle minna, vägistasid massiliselt tüdrukuid, panid plahvatama pomme, sõitsid autodega rahvamassidesse ja tegid igasuguseid muid koerusi. Siis tuletati Soomes peaministrile ülepäeviti meelde, et ta oli lubanud need tegelased omale koju võtta. Peaministril oli korraga suu vett täis.

Olgu öeldud, et Soome peaminister ühtegi tulijat omale koju ei võtnud. Selle asemel hakati vaikselt külalisi hoopis välja saatma. Jõuga. Need, keda oldi avasüli vastu võetud, kuulutati „probleemiks”, pandi keset ööd salaja lennukile ja saadeti välja. Massiliselt. Selline massiline väljasaatmine on toimunud igal pool Euroopa Liidus. Taani valitsus teeb ettevalmistusi, et pagendada „talendid” mahajäetud saarele, kus varem tehti loomadega teaduslikke katseid. Euroopa Liit maksis Türgi valitsusele 6 miljardit eurot (NB! Meie kõigi raha!!!), selleks, et pagulastevoolu kinni hoida. Nagu öeldud, siis virelevad seal siiani tegelikud abivajajad: emad, lapsed ja vanurid.

Hirm on inimkonna üks liikumapanevaid jõude. On loomulik, et Kõigi-kamba tekitatud hirmud panid inimesed tegutsema. Pööningult otsiti välja vanad rahvuslikult meelestatud ühendused, klopiti puhtaks ja nüüd kardetakse, et see seltskond lööb Euroopa Parlamendi valimistel platsi puhtaks. Vanad olijad on hirmul ja seetõttu tembeldatakse rahvuslikke liikumisi natsideks.

Natslusel pole aga uutel rahvuslikel liikumistel vähimatki pistmist. Natsid olid agressorid, kelle eesmärk oli I ilmasõja kaotusevalu korvamiseks vallutada maailm. Rahvusmeelsed ühendused üle terve Euroopa on loodud oma kodu kaitseks. Sest inimesed on kogenud, et migrandid kaasaegses tähenduses on nagu tirtsuparv, mis teeb puhta töö ja jätab endast maha kaose. Need pole nagu eestlased, kes kommunismi koleduste eest alandlikult laia maailma läksid ja hommikust õhtuni vaikselt tööd rügasid. Tänapäeva migrandid on tegelased, keda näeme vägistamas ja pussitamas, tänavatel autosid põletamas ja hooneid rüüstamas. Kelle tegevus on võimalik, kuna neil on jätkuvalt liitlasi Kõigi-kamba näol.

LÕUNAEESTLANE.

Viimased uudised