Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuigi kliimamuutuse vastane võitlus ja kliimaneutraalsus peaks suurendama nii eestlaste kui teiste rahvaste elurikkust, muudab see suurema osa Eestist hoopis tühermaaks.

Siin kerkib kohe küsimus, et kuidas siis nii? Eesmärgid on ju üllad ja tulemused peaks olema õnnetoovad kõigi eestimaalaste jaoks. Tegelikkuses on see aga alatu vale.

See on selge teiste riikide, näiteks Soome eeskujul, et karmima kliimapoliitikaga, kus kerkivad energia ja kütuste hinnad, surevad väiksemad piirkonnad välja. See on paratamatus, millega tuleb leppida. Langevad kinnisvara hinnad ja see paneb inimesi veelgi kiiremini liikuma suuremate keskuste suunas. Eesti juba on siin esirinnas terves maailmas, olles üks vähestest riikidest, kus pealinnas ja selle ümber elab üle poole rahvastikust. Karmi kliimapoliitika jätkudes suurlinnastumine ainult kasvab ja väiksemad kohad jäävad üldse tühjaks. Eesti piiriäärne endine Misso vald on praktiliselt tühjenenud kõigest kümne aastaga, vähem kui ühe inimpõlvega.

Elu aga näitab, et loodus tühja kohta ei salli. Peale laastavat Põhjasõda täitusid Eesti tühjad piirkonnad metsloomadega, nüüd lendavad peale kaevandusfirmad ja RMK. Seegi on paratamatus. On loomulik, et kui ühes või teises piirkonnas enam inimesi ei ela, siis… Väimela hiigelkanala ehituse panid seisma kohalikud inimesed pärast seda, kui valla juhtkond oli andnud arendusele rohelise tule.

Ilmekas näide on ka Võru linn, mis on tühjenenud teistest kliiremini. Kui veel kümmekond aastat tagasi võideldi veri ninast väljas iga jumala puukese pärast Katariina alleel, ja mõne puu mahavõtmine sai linnavalitsusele saatuslikuks, siis nüüd võttis uus linnavalitsus südamerahuga maha terve kesklinna pargi, asendas selle külma kivisillutisega ning mitte üks piuks. Sealsamas kõrval tegutseb Võru Instituut, mille juhataja on loodusekaitsega tegeleva Elurikkuse erakonna juhtfiguur, aga ka tema on vait. Ta pole rumal ja saab aru, et ta oleks hüüdja hääl kõrbes. Ta oleks samas olukorras selle Hiina arstiga, kes tapjaviiruse eest oma kolleege varakult hoiatas, kel aga kohe suu kinni pandi ja kes on nüüdseks surnud.

Kliimaneutraalsusega on sama lugu nagu sotsialismi ja sotsialistidega: ideed on nö üllad, aga tulemus on katastroof. Sotside kohta öeldakse, et nad ei saagi elu paremaks muuta, sest siis poleks neil enam valijaid. Sotside huvides on see, et elu oleks võimalikult kehv ja järjest kehvemaks läheks. Seetõttu pooldavad sotsid ka migrante, kellest saavad aastakümneteks sotside truualamlikud valijad. Migrandid omakorda muudavad kõigi teiste elu põrguks. Rootsis valitseb sotside tegevuse tõttu sisuliselt sõjaolukord, ja mis kõige kummalisem, nad on jätkuvalt võimul. Kliimaneutraalsuse ühed suuremad eestvõitlejad terves maailmas on samuti sotsid. Igaüks saab siit teha omad järeldused.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised