Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Täna tuli Lõuna-Eestis lumi maha. Käes on oktoobri algus ja tavaliselt nii vara lund Eestis maha ei tule. Põhjus on asjaolus, et viimastel aastatel Euroopas, kaasa arvatud Eestis kliima jahtub. 

Selguse mõttes tuleb tunnistada, et kliima siiski soojeneb, ta on seda teinud juba viimased paarsada aastat. Aga see soojenemine toimub mujal, viimasel ajal põhiliselt Venemaa Siberi-osas, tänu millele on võetud kasutusele uued nafta- ja gaasimaardlad ning Hiina arendab Põhja mereteed.

Enne seda kliima jahtus hea mitusada aastat. Veel tuhatkond aastat tagasi kasvasid Briti saartel viinamarjad. Siis läks ilm järsku väga külmaks, Läänemeri jäätus ära, mis võimaldas lõuna poolt tulnud migrantide armeel Eestisse marssida. Varem polnud see läbi metsade võimalik. Külm ilm kestis mitusada aastat ja päädis ikalduste ning katkulainega 14. sajandil, mis pühkis minema kolmandiku Euroopa rahvastikust.

Tolle aja kohta Eestis ürikuid säilinud pole, need ilmselt hävitati kõik ära, nii nagu hävitasid barbarid Vanas Roomas kõik kirjalikud tõendid, aga võib arvata, et eesti rahva jaoks oli see ajaloo kõige traagilisem aeg. Algas ligi 700 aastat kestnud orja-aeg, mis eristas eestlasi teistest Põhjamaa rahvastest nagu rootslastest. Need erisused kestavad tänaseni. Sündimata ei jäänud mitte miljon eestlast nagu pakkus Lennart Meri, vaid hea mitu miljonit eestlast. Soome oli veel 1000 aastat tagasi praktiliselt asustamata, aga tänaseks on soomlasi üle 5 miljoni. Geneetiliselt ja keele poolest on nad väga sarnased eestlastega. Nad pole kunagi olnud orjad.

Eeltoodu näitab, et kliima mõjutab kindlasti inimeste elu. Küsitav on aga see, kas inimene suudab kliimat mõjutada, nagu viimasel ajal püütakse sisendada. Selles osas pole lõplikult ühel meelel isegi teadlased, kellest osa väidab, et inimene kliimat mõjutab, teised jälle vaidlevad vastu. Poliitikutele meeldib, eriti Euroopas viimasel ajal kuulutada, et inimene on oma eluvajadustega kliima soojenemise põhiline kurja juur ja veel eriline kurjam on väikse laps. Seetõttu tuleks lõpetada Euroopas laste tegemine ja vajalikud inimesed mujalt sisse vedada. Eesti riigi ja rahva jaoks selline mõtlemine midagi head ei tähenda. See on sama hukatuslik nagu kommunism.

Eesti jaoks on kommunistlik ideoloogia ohtlik, kuna kommunism on rahvusriikide vastane. Maailmas ei sallita kommunismi agressiivsuse ja julmuse tõttu. Kaasaja kliimasõdalased meenutavad oma agressiivse loomu poolest üha enam kommuniste. Võitleva kommunismi peaideoloog oli Saksamaa filosoof Karl Marx. Maailma kliimavõitlejate üks eestvedajaid, 16-aastane rootslanna ja tema kamraadid kannavad marksistliku revolutsionääri Che pildiga särke. Che oli see mees, kes võttis kasutusele eriti julma kommunistliku maailmarevolutsiooni praktika, mille käigus hukkusid miljonid inimesed üle maailma. Stalin oli Che kõrval poisike. Che juhtis marksistlikku maailmarevolutsiooni Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas, ta on siiani marksistide iidol.

Marksistide põhiline taimelava ja sponsor oli NLiit. Pärast kommunistliku režiimi, nn kurjuse impeeriumi kokkuvarisemist NLiidus olid marksistid pikka aega vait, sest nende suur idee läks pankrotti. Nüüd on nad aga kliimasõja varjus vaikselt taas kapist välja tulnud. Näod ja meetodid sama kurjad nagu kunagistel kommunistidel. Kui vaadata noort rootslannat, siis jääb mulje, et ta on valmis võimaluse korral kõik oma vastased ära kägistama. Brexitiga seoses ideoloogilises, poliitilises ja ka majanduslikus kriisis vaevlev Euroopa on aga rootslannast vaimustuses. Tagajärgede peale ei mõelda.

Võibolla pole siiski kõik veel kadunud. Erinevalt sõnadest Euroopa otsustajad oma tegudes eriti aktiivsed kliimavõitlejad pole. See on põhjus, miks aeletakse üle maailma ringi rohkem kui kunagi varem, kuigi tänapäeva interneti-maailmas on palju otstarbekam virtuaalselt suhelda. Eestis tehti patuoinaks minister, kes keeldus sõitmast lennukiga Jaapanisse. Temast sai peaaegu et rahvavaenlane. See näitab, et kliima soojenemise jutt on sulaselge möga, küll aga meenutavad sellesse uskujad oma käitumisega kommuniste.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised