Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis Õhtulehe veebist.

Kas Eestile on vaja sellist peaministrit nagu Jüri Ratas, kes käib tuhandete inimeste ukse taga selleks, et valimisi võita?

Või kas on vaja sellist ministrit nagu Riina Sikkut, kes pakkus Meremäe ja Obinitsa inimestele perearsti asemele võrgustumist. Ehk võrgustaks kõigepealt ministri kohad, kui neist suuremat tolku pole?!

Ühelt poolt võib muidugi peaminister Jüri Ratase käitumist isegi mõista – vähemalt kohtub inimestega ja kuulab nende muresid. Teiselt poolt aga äratab kahtlust see, et see murede kuulamine toimub ainult iga 4 aasta tagant mõne nädala jooksul vahetult enne valimisi. Kasutatakse ära seda, et tänapäeva inimese mälu on lühem kui haugil, kestab vaid loetud tunnid, ning seetõttu ei mäletata pärast kõrgeaulise külalise käiku enam seda, mis koerusi ta eelnevad mitu aastat korda saatis. Kuidas inimesed, eriti Lõuna-Eestis on pidanud virelema ja kannatama. Siis polnud ministreid kusagil näha ega kuulda. Mäletate veel sünnitusmajade sulgemist ja ülbeid väiteid, et sünnitada saab ka põllu peal! Inimesed jäeti oma probleemidega täiesti üksi.

Nüüd, vahetult enne valimisi on aga tähtsad ninad välja ilmunud. Sots Riina Sikkut külastas isegi Setomaad ja Meremäed. Jah, loomulikult, mitte selleks, et inimestele perearsti leida, vaid selleks, et turgutada Lõuna-Eestis sotside lolluse ja saamatuse tõttu vaakuvat populaarsust. Minister tuli sotsialistide toetust tõstma, mitte rahvast aitama. Tal on rahvast olnud viimane aasta täielik savi, kuidagi muud moodi ei saa põhjendada seda, et Meremäe ja Obinitsa rahvas, ligi tuhat inimest nö viimasel tunnil vahetult enne uut aastat ilma arstita jäeti. Ja sellest alles viimasel minutil teada anti. Ning perearstid määrati nii, et ühe ja sama pere ühele liikmele määrati arst Misso ja teisele Lasva. Kuidas 80-aastased liikumisraskustega vanainimesed sinna kohale saavad, polnud kellegi asi.

See, kallid inimesed, on näide töö- ja terviseminister Riina Sikkuti ning tema sotside bande tegelikust olemusest. Selle asemel, et tulla ja teatada vastutuse võtmisest ja oma ametist tagasi astumisest, jääb veel õigust ülegi. Olgu lisatud, et sellesse rahvavastasesse gängi kuuluvad Lõuna-Eestis veel Anti Allas, Kalvi Kõva, Ivari Padar ja Inara Luigas, kui mõningaid nimesid nimetada. Nad on olnud inimeste murede osas nagu kuldid rukkis, aga teiselt poolt uhatakse sadu tuhandeid eurosid reklaamikampaaniasse. Kui mitu lasteaeda või kooli selle raha eest korda teha saaks, kulla sotsid?! Või kui mitu perearsti oleks selle rahaga saanud Meremäele ja Obinitsa palgata? Ilmselt mitmeid arste mitmekümneks aastaks, lisaks veel elamised ja autod pealekauba. Aga, nagu näete, siis on sotsidel tähtsamaid asju siin ilmas ajada ja selleks tähtsaimaks asjaks on võim – selle nimel sõidetakse tuhandetest inimestest üle, kui vaja.

Sotsist minister Riina Sikkut tuli ja pakkus Meremäe ja Obinitsa rahvale perearsti asemel võrgustumist. Et see pidi olema igati tore ja kaasaegne lahendus. Aga miks alustada selle, võrgustumisega kõige madalamalt, lihtsatest inimestest, vanadest ja väetitest? Seda võiks proovida kõige tipus, kus energiat ja särtsu rohkem. Kui ministritest nagunii suuremat tolku pole, vaid nad käivad uste taga, et valimisi võita ning teevad muud tsirkust, siis võiks ju ka ministrikohad ära võrgustada. Ah et kuidas? Samamoodi nagu minister Sikkut pakkus Meremäe ja Obinitsa rahvale perearsti asemele. Oleks igati tore ja kaasaegne lahendus ning kuivõrd ministri palgad on üsna korralikud, siis kokku hoitud raha eest saaks Lõuna-Eestisse mitu head perearsti palgata.

Nemad, arstid peaksid praegusel haiguste perioodil ukselt uksele käima ja koduvisiite tegema, mitte ministrid.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised