Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Meedias on olnud palju juttu sellest, kuidas sõda ja sanktsioonid mõjuvad Venemaale laastavalt. Ning kuidas Vene majandus kohe kokku kukub. Seda räägivad tõsimeeli nii Lääne kui Ukraina arvamusliidrid.

Mis on aga tegelikkus? Venemaa teenib tänu sõjale ja sanktsioonidele tänavu nafta ekspordist 50 protsenti enam kui möödunud aastal, edastab Bloomberg. Kujutate ette! Riigi peamisest sissetulekuallikast kasvab tulu 50 protsenti!

Venemaa keskpanga info kohaselt oli riigi maksebilanss tänavu jaanuarist aprillini 96 miljardi dollariga plussis. Eelmisel aastal oli ülejääk samal ajal 28 miljardit. Venemaa maksebilansi olukord on paranenud tänu naftahinna tõusule.

Mis see tähendab? Et nelja kuuga on Venemaa teeninud 68 miljardit dollarit puhast tulu. See on 63 miljardit eurot. Aastas teeb see 190 miljardit eurot. See on Eesti riigi 15 aasta eelarve maht, mille Venemaa teenib juurde aastaga, ja seda tänu sanktsioonidele.

USA on lubanud Ukrainat aidata aasta lõpuks 40 miljardi dollariga, Euroopa Liit 10 miljardi euroga, mis on neile riikidele praegusel raskel ajal küllalt suured summad. Seda on enam, kui need mõni miljard, mis algul Ukrainale visati, aga jääb ikka kordades alla sellele summale, mis Venemaa võidab ja mille arvelt on võimalik oma riigi ja rahva heaolu parandada. Ning edasi sõdida.

NATO liidrid hoiatavad, et praegune sõda võib kesta väga pikka aega, aastaid. Mida see siis tähendab? Et Euroopas jätkatakse samas vaimus, kus kingitakse Vene presidendile Vladimir Putinile aastas 200 miljardit ja Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskile 10?

Räägitakse, et sanktsioone on kavas veelgi karmistada. Mis tähendab, et Venemaa teenib veelgi rohkem. Lihtsalt Euroopa asemel müüakse kütus mujale. Seda on juba tehtud. Aprillis edestas Aasia Vene nafta ostjana esimest korda Euroopat. Kannatab Euroopa, kõik ülejäänud võidavad, ja itsitavad pihku.

Euroopas on räägitud, et odava Vene kütuse asemele tuleb rohepööre, mis kõik inimesed õnnelikuks teeb. Jutuks tore küll, aga rääkige seda seda juttu põllumehele, meie toitjale, kelle jaoks on põhilised tootmise sisendid ehk kütus ja väetised praegu mitu korda kallimad kui varem. Põllumees saadab teid selle peale pehmelt öeldes n***i.

LÕUNAEESTLANE

P.S. Siin on sotsiaalmeedia sissekanne ja video, kus Euroopa Ülemkogu president Charles Michel väidab, et kui Euroopa Venemaalt nafta ostmise lõpetab, mõjub see Venemaale laastavalt. Kui nii tähtsad mehed selliste asjadega mööda panevad, mis siis rääkida muudest asjadest.

Viimased uudised