Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Vene impeeriumi lagunemine koroona-ajal pole mingi ime, kui vaadata, kuidas läheb impeeriumist lahku löönutel Eestis, Lätis ja Leedus.

Venemaal surevad inimesed nagu kärbsed, Baltimaades pole haigust ollagi. Iga venelane tahaks praegu, kus hing ripub paelaga kaelas olla eestlane.

Impeeeriumi agoonia on hästi näha Valgevenes, mis on kogu aeg olnud Moskva-meelne maa. Valgevene presidenti Aleksandr Lukašenkat on kogu aeg peetud Venemaa valitseja Vladimir Putini väikseks vennaks. Neil riikidel on ühine majandusruum, vaba piiriületus ja korraldatakse ühiseid sõjalisi õppusi NATO vastu. Tegemist on sisuliselt ühe riigiga.

Ja nüüd tahab üks selle riigi osadest eralduda. Lukašenka, kellel varem oli rahva usaldus, on selle kiiresti kaotanud. Selles pole midagi uut. Eelmise sarnase epideemia ajal, kui möllas Hispaania gripp eraldusid Eesti, Läti ja Leedu. Nüüd on käimas eraldumiste teine laine.

Ent valgevene rahvas pole nüüdki esimene. Juba üle 40 päeva mässavad Putini vastu Kaug-Idas Venemaa enda venelased. Tänavatel on kümneid tuhandeid inimesi ja meeleavaldused üha paisuvad. Pole ime, et sellises olukorras mürgitati Putini peamine kriitik Aleksei Navalnõi.

Suur impeerium on kokku varisemas ja teeb viimaseid haledaid tõmblusi, nagu see vaktsiin Sputnik 5, mis kuhugi ei kõlba. Putin ise varjab end hirmunult kuskil Novo-Ogarjovo punkris, kuhu kedagi juurde ei lasta. Rahvas tunnetab seda.

Ühtlasi on nüüd selge, mis vene inimest või üldse inimesi kõige enam hirmutab – see on eluohtlik haigus.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised