Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis SDE veebist.

Marina Kaljuranna liitumine sotsidega ja selle üle uhkuse tundmine pole midagi iseäralikku. Viimati oli Kaljurand uhke selle üle, et oli Reformierakonna presidendikandidaat ja oli lausa valmis Reformierakonnaga liituma. Pärast kaotust presidendivalimistel jäi ta ripakile ja sotsid korjasid ta üles.

Kaljurand on igati tubli naine ja pereema, aga põhiküsimus Eesti jaoks on, kas Eesti vajab üht järjekordset tubli ametnikku. Sotside erakonda juhivad tublid ametnikud. Eestit juhivad, nii president kui peaminister on tublid ametnikud. Kas üks tubli ametnik lisaks annab Eestile praeguses olukorras midagi juurde?!

Ametnike esiletõus oli loomulik, neid oli vaja Eesti liitumisprotsessis Euroopa Liiduga. Oli vaja kedagi, kes Euroopa Liidu seaduste ja reeglite rägastikus orienteeruks ning need olid tublid ametnikud. Aga nüüdseks on see protsess läbi saanud. Eesti on Euroopa Liidu liige ja peab selles liidus oma koha leidma. Nüüd on ametnike aeg läbi ja vaja on loomingulist vabamõtlejat, Lennart Meri, Mart Laari või Edgar Savisaare mantlipärijat. Kes suudaks ühiskonda edasi viia. Kes suudaks läbi suruda selle Eesti 2.0, millest on palju räägitud, aga millele pole järgnenud tegusid. On selge, et ametnikud seda ei suuda. Nende mõttetöö lagi ongi maksude tõstmine. Aga ainult maksutõus Eestit edasi ei aita, sellest räägivad õpikud ja seda on Eesti omal nahal viimastel aastatel valusalt kogenud.

Kui algselt püstitatud küsimuse juurde tagasi tulla, siis jah, Eesti vajab küll tublisid ametnikke, aga ametnikutööd tegema. Poliitika tegemise võiks edaspidi usaldada Lennart Meri sarnastele idealistidele. 30 aastat tagasi sõnastas hulljulge kirjamees Meri põhilised Eesti probleemid, mis püsivad aktuaalsed tänaseni. Meri suutis pelgalt oma sõnadega Eesti iibe rekordkõrgustesse tõsta, praegu oleks vaja samalaadset süsti.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised