Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Küllap nõustuvad kõik väitega, et nii palju isamaalisust kui praegu Eestis pole tükk aega olnud. Ja selle isamaalisuse üks mõjutajaid on kahtlemata Eesti 100. sünniaasta tähistamine, mis sai alguse aasta tagasi ja kestab praeguseni.

Viimase aasta jooksul on olnud erakordselt palju juttu Eestist ja eestlusest, Vabadussõja lahingutest ja Eesti eest antud eludest. See omakorda on pannud inimesi nende asjade üle järele mõtlema ja enda sisse vaatama. Mida ma olen Eesti heaks teinud? Mis on see, mida ma saan Eesti heaks veel ära teha? Kuidas suudab Eesti kesta järgmised 100 aastat?

Varasemast rohkem on hakatud mõtlema ka sellele, kas need inimesed, kes meid esindavad Riigikogus ja mujal on ikka need, kes Eesti eest tahavad ja suudavad midagi ära teha. Üha rohkem räägitakse Vene ohust, aga näiteks Eesti kõige venemeelsem erakond, Keskerakond pole siiani suutnud tühistada lepet Venemaa võimupartei Ühtse Venemaaga. Sisuliselt kiidetakse seeläbi takka Krimmi okupeerimisele ja Venemaa uute vallutuste plaanidele. Isegi Läti venemeelne sotside erakond tühistas leppe Ühtse Venemaaga, aga Keskerakond pole seda teinud.

Kui vaadata Vene telekanaleid, siis tulevad sealt ainult Keskerakonna reklaamid. Selle põhjal on selge, et Keskerakond on puhas Vene erakond. Venemeelne erakond, kes on hakanud vaikselt Eestis kakskeelsust sisse seadma. Loomulikult pole selles midagi halba või imelikku, sest venelasi elab Eestis palju ja keegi peab neid esindama. Pole ime, kui venelasi esindav Keskerakond teeb venestamist pooldavat kihutustööd, võitleb Eestis õiguse eest rääkida vene keelt. Lihtsalt silmas tuleb pidada, et tegemist on venemeelse erakonnaga ja kõik Keskerakonna liikmed aitavad Eestis venestamisele kaasa.

Sama lugu on sotsidega. Sotsid ei tegele otseselt venestamisega, aga neil on veel kurjemad plaanid: ujutada Euroopa üle migrantidega. Pole saladus, et Euroopasse tulekut ootab pagulaslaagrites kümneid miljoneid inimesi. Riikides, kus elab üle 50 miljoni elaniku nagu Prantsusmaa või Saksamaa pole see probleem, kui sisse tuua mõni miljon migranti – see ei ohusta nende keelt ega kultuuri. Vastupidi, seal võib öelda, et mitmekesisus rikastab.

Samas näiteks 66 miljoni elanikuga Suurbritannia astus migrantide hirmus Euroopa Liidust välja. Aga eestlaste puhul, keda kokku ongi kõigest miljon, tähendab miljon migranti hävingut. Seetõttu on sotside eestvõttel Eestis läbi surutud migratsioonilepe Eesti jaoks hukutav. Olgu lisatud, et selle järgi peab Eesti tulevikus kõik migrandid vastu võtma ja tagama neile kohalike elanikega võrdsed tingimused. Sisuliselt tähendab see pakt eesti rahva surmaotsusele allkirjutamist ja selle taga olid, nagu juba öeldud – sotsid. KÕIK SOTSID. Keegi ei vaielnud vastu. Me ei näinud sotsist Võru linnapead Anti Allast loosungitega vehkimas, et see on vale. Ta oli sellega nõus. Ta kirjutas samamoodi alla eesti rahva surmaotsusele.

Nagu juba öeldud, sai uus rahvuslik ärkamine Eestis alguse 100. sünniaasta tähistamisega ja seetõttu on Eesti ja eestlaste areng ning kestmine teravdatud tähelepanu all. Eesti põhiseadus sätestab, et Eesti riigi peamine ülesanne on eesti rahvuse ja kultuuri säilitamine läbi aegade. Keegi pole seda sätet ära muutnud ja sellisena tunnustatakse Eestit terves mailmas. Väikse rahvusriigi puhul ei saagi see teisiti olla. Kogu selle arengu juures pole üllatav, et viimasel ajal on saanud populaarseks taas Isamaa erakond. Nagu oli see 1992. aastal esimeste vaba Eesti valimiste ajal. Mil isamaalisus ja eestlus olid samamoodi au sees, mil toimus rahvuslik ärkamine. Nii nagu toona, on ka praegu eestimeelsete erakondade toetajad eelkõige noored.

Täna jagab Isamaa eestluse aadet koos EKRE-ga. Seetõttu polnud ime, et just EKRE viimasel tõrvikurongkäigul astus üles ja laulis Tõnis Mägi, kelle isamaalised laulud äratasid eestluse ning tõid Eestile iseseisvuse 30 aastat tagasi. Mis kõige tähelepanuväärsem, Tõnis Mägi pole selle 30 aastaga sugugi vananenud. Looja hoiab Eestit ja neid, kes on Eesti ja eestlastega. 

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised