Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti rahvas tahetakse maha müüa firmale Johnson & Johnson, kuna koroona olukord lasti hulluks minna ja väljapääsu sellest pole.

Väljapääsu nähakse USA ravimifirma Johnson & Johnson vaktsiinis, mille kasutamise andmed eesti rahva peal tahetakse maha müüa, ehk teha samasugune diil nagu Iisrael tegi firmaga Pfizer.

Erinevus on ainult selles, et kui Pfizeri vaktsiini tõhusus koroonahaiguse ärahoidmisel on globaalselt üle 95 protsendi, siis Johnson & Johnsoni omal vaid 66 protsenti. Ehk legendaarset Nykäneni tsiteerides: fifty-sixty.

Lisaks tasub silmas pidada seda, et Johnson & Johnsoni vaktsiin on omas vallas veel üks ebatõhusamaid. Sarnase adenoviiruse põhimõttega AstraZeneca vaktsiini efetiivsus on 76 protsenti ja Vene Sputnikul lausa 92 protsenti. On väidetud, et vaktsiini efektiivsus peab olema üle 90 protsendi, et see midagi mõjutaks, sest paljud inimesed end vaktsineerida ei lase. Nn karjaimmuunsuse tekkeks peab olema aga kaitstud üle 70 protsendi inimestest.

Lisaks on adenoviiruse põhistel vaktsiinidel täheldatud ohtlikke kõrvaltoimeid, seda nii AstraZeneca kui Sputniku puhul. Asjatundjad väidavad küll, et mida hullemad kõrvalmõjud, seda paremini vaktsiin mõikab, aga see jutt on kergelt umbluu, sest näiteks Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega on olnud Euroopas probleeme palju vähem.

Johnson & Johnsoni diil lõhnab kergelt selle järele, et eesti rahval lastakse lattu seisma jäänud rämps kinni maksta, nagu seda on varemgi korduvalt juhtunud. Keegi saab mingi raha, aga rahvas kannatab. Iisraeli puhul on teada ka see, et sellise diili puhul sõlmitakse nö salakokkulepe, ehk võimalikke kõrvaltoimeid avalikkuse eest varjatakse.

Kui üldse, võiks Eesti teha diili Pfizeriga, et saada uusi vaktsiine, mis ka mutatsioonide peal töötavad. Sellist diili pole Pfizeriga veel teadaolevalt tehtud.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised