Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestit räsib suurim kriis alates teisest ilmasõjast, mis on võrreldav sõjaga. Seda isegi kirjeldatakse mitmel pool maailmas kui sõda koroonaga. Praegust kriisi peetakse inimkonna ajaloos hullemaks kui oli teine ilmasõda.

Riigid on käitunud sõjas välja erinevalt. Viimase sellise kriisi hakul 1939. aastal käitusid samuti risti erinevalt näiteks Eesti ja Soome. Eesti alistus, Soome otsustas hambad ristis vastu astuda, nii enne kui ka nüüd.

Sarnasusi on veelgi. Eestis korraldas toonane juht Konstantsin Päts riigipöörde, nii nagu nüüd Reformierakond ja selle juht Kaja Kallas. See juhtus riigi ja rahva jaoks otsustaval ajal, nii oli see 1930ndatel kui ka nüüd. Päts kasutas võimu haaramisel ära sotse, praegu täidab toonaste sotside rolli Keskerakond.

Ent on ka vastaseid, kes vaatamata kõigele on otsustanud vaenlasele vastu minna. Teise ilmasõja keerises olid need metsavennad, praegu aga terviseameti endine suhtekorraldusjuht Simmo Saar ja teised temataolised, kes julgevad valitsevale suunale vastu astuda. Valitsev suund on vaenlasele alistumine, Saar ja tema mõttekaaslased sellega ei lepi, kuigi nad riskivad tagakiusamisega.

On ka nö kasulikke idioote, kes vaenlasele kaasa aitavad. 1940. aastal olid need Eestis kohalikud kommunistid, täna on need koroona eitajad ja maskivastased, kes vaenlase eest eeltöö ära teevad. Aitavad väravad lahti teha.

Tulemuseks on katastroof, nii oli see 1939. aastal, nagu ka nüüd.

Öeldakse veel, et need inimesed, ja ka rahvad, kes oma vigadest ei õpi, kordavad neid veel ja veel. Jäävadki kordama. Või nagu eesti rahvatarkus ütleb – loll saab kirikuski peksa.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised