Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nagu näitab Lõunaeestlases avaldatud graafik nakatumiste kohta, läks olukord Balti riikides hulluks pärast seda, kui kehtestati kohustuslikud koroonapassid.

Koroonapasside kohustus kehtestati kõige esimesena maailmas Hiinas ja Venemaal, mis on totalitaarse riigikorraga riigid. Balti riigid valisid samuti totalitaarse tee, kuigi sellele oli suur vastuseis. See näitab, et probleem pole mitte Eesti inimestes, keda Eesti juhtkond peab halvemaks kui põhjamaalasi, vaid juhtkonnas endas, kelles elab edasi totalitaarne mõtteviis.

Seejuures valisid Balti riigid veel kõige hullema tee, nagu Venemaa. Sest kui Hiinas kasutatakse koroonapasse selleks, et uusi nakkuse koldeid ära hoida, sest riigis valitseb senini null-koroona poliitika, siis Venemaal kasutatakse passe ainult selleks, et inimesi vaktsineerima ajada. Olukord meenutab nõukogude aja sundkollektiviseerimist.

Nii riigi kui kohalike omavalitsuste tasandil on Eestis levinud mõtteviis, et avalik võim on valitsemiseks, mitte ühiskonna, rahva teenimiseks. Nii peaminister Kaja Kallas kui Võru linnapea Anti Allas meenutavad oma käitumiselt ja tõekspidamistelt rohkem Valgevene riigipead Aleksandr Lukašenkast kui mõnda Skandinaavia juhti. Selle asemel, et oma vigu tunnistada ja võtta vastutus ning amet maha panna, õigustatakse ennast, süüdistatakse kõiki teisi ning hoitakse oma kohast kramplikult kinni.

Praegusel kriisi-ajal teeb totalitaarne juhtimine nii riigile kui rahvale palju kurja. Väikeriigi jaoks, kus iga inimene on kulla väärtusega, on selline lähenemine hukatuslik. Seda näitab hästi koroona statistika. Põhjamaades, kus juhtkond teenib rahvast ja sunnimeetmeid tarvitusele ei võetud, on vaktsineeritus kõrgem ning koroonaga nakatumine ja suremus palju madalam kui Balti riikides, kus võeti kasutusele totalitaarsed sunnimeetmed.

Kuigi Eesti juhid püüavad ajada inimesi vaktsineerima samamoodi nagu kunagi aeti inimesi kolhoosidesse, siis peaks olema ajaloost selge, et selline meetod ei tööta. Või kui, siis kasutada äärmuslikke meetodeid ja hakata inimesi taas küüditama, nagu tegi isake Stalin. Ega sellest palju enam puudu polegi.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised