Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Eestlaste ja venelaste vastandamine polnud ainus šokk, mida uus erakond Eesti200 rahvale vahetult enne valimisi serveeris. Nüüd teatas Eesti suurima ja vanima meediaväljaande Postimehe juht, et lahkub lehest ja kandideerib valimistel Eesti200 ridades.

Kui aus olla, siis algul tundus Eesti200 olevat aus ja selge silmavaatega erakond. Seetõttu on pettumus seda suurem, et Eesti poliitika pole sellist rahvaga manipuleerimist varem näinud. Nüüd on selge, miks Postimees tundus viimasel ajal sedavõrd kahesajalaste-meelne. Kõige rohkem saigi kahjustada Postimehe maine. Kas on põhjust enam üldse Postimeest lugeda, või uskuda? Kui paljud peatoimetaja alluvad on uue erakonna salajased agendid?

Loomulikult võib väita, et teised ajakirjanikud on lihtsalt kadedad kolleegi peale, kes sellisel moel rind ees poliitikasse siseneb. Teisest küljest on ajakirjandus nn neljas võim, kes peab demokraatlikus ühiskonnas kriitiliselt jälgima, mida teised võimud teevad. Vaba ja sõltumatut ajakirjandust peetakse demokraatia ja riikide edukuse alustalaks. Nüüd aga on näha, et Eestis piirid on väga ohtlikult segunemas, kui nii kõrgelt ajakirjandusest poliitikasse lennatakse. Eesti demokraatia jaoks on see sama ohtlik kui idast raha vastuvõtmine.

Teiselt poolt ei pruugi Hussari kübaratrikk Eesti200-le kui nö ausa erakonna renomeele pretendeerivale parteile kasu tuua. Ok, Postimehes sai teha uuele erakonnale promo ja jätta negatiivsetest asjadest kirjutamata. Aga teiselt poolt ei ole valijad rumalad. Samamoodi ei aidanud intelligentse imagoga sotsidele põrmugi kaasa Indrek Tarandi tolamängimine Toompea lossi ees. Nüüd ongi Tarand mõneks ajaks pildilt ära koristatud, et tema nägu inimesi ei vihastaks. Midagi pole kuulda ka Tarandi poolt bravuurikalt välja kuulutatud avaldusest kriminaalasja avaldamise kohta. On selge, et sotsiaalsele parteile ei mõju töötute eestlastega kohtus käimine positiivselt.

Saab näha, kuidas mõjub ajakirjandusliku poliitporno afäär Eesti200-le. NB! Selle nime all on mõeldud erakonda, mitte kunstiprojekti, mille tagant see nimi poliitikute poolt anastati. Nende poliitaferistide hulka kuulub nüüd ka Lauri Hussar.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised