Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Igas Aktuaalses Kaameras loetakse üles päeva nakatunud, haiglas olijad, juhitaval hingamisel olijad ning surnud. Juba mõnda aega häirib mind üks asi ning minu arvates on sel sügav inimlik mõõde.

Nimelt kiideldakse sellega, et juhitaval hingamisel on inimesi vähem. „Juhitaval hingamisel on … inimest, mis on … tükki vähem kui eile!” teatas Priit Kuusk rõõmsalt, lisades järgmises lauses, et suri … inimest.

Ma alguses ei süvenenud ning rõõmustasin kaasa, et vaat, kui tore, vähemasti juhitaval hingamisel on inimesi vähem, aga siis sain aru, et see ei ole üldse põhjus rõõmustada, vaid pigem õõvastust tunda, sest see tähendab seda, et need neli, keda on VÄHEM, surid ära!

Portugali peaminister Antonio Costa ütles eile oma kõnes, milles ta kaitses Portugali teist suurt lockdowni (kõik poed, välja arvatud toidupoed, suletakse), et inimelu on hindamatu ning kaitsta tuleb IGA elu. Sest iga inimese kaotus on korvamatu, vahet pole, kas tegemist vana või noore, terve või haige inimesega. Ja see on tõesti nii. Selge see, inimesed on surelikud ning vanad ja nõrgad põevad haigusi raskemalt, aga mitte keegi ei peaks siit ilmast lahkuma päevagi varem, kui seda ei ole tõesti võimalik kuidagi ära hoida. Igal vanaemal ja vanaisal peab olema võimalus olla oma lastelastega nii kaua kui vähegi võimalik ning igal emal ja isal koos oma lastega nii kaua kui vähegi võimalik.

Kuulasin ka Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi intervjuud Soome telekanalis MTV, kus ta ütles, et eestlased tahavad ISE oma tegevust piirata, mitte nii, et valitsus neid piiraks. Samuti lausus ta, et mida rohkem piirata, seda raskem on majandusel. Vabadus, majandus, vabadus, majandus. Põhiline on see, et saaks jätkata oma tavapärast elu, vaatamata sellele, et inimesed ümberringi surevad. Ikka mina, mina, mina, mina. Et jumala eest MINU vabadust kuidagi ei piirataks. Ei sõnagi inimelu väärtusest ning tähendusest.

Nii kujuneb, kui presidendiks on karjerist. Kes on pühendanud kogu oma elu karjääri tegemisele ning raha kokku ajamisele, oskabki ainult seda väärtustada. Ta ei näe seda, et Eestis on juba väga palju inimesi, kes ei suuda enam iseseisvalt hingata ning väga palju neid, kes on teinud oma viimase piinarikka hingetõmbe – haiguse pärast, mille levikut oleks saanud piirata, kui seda vähegi tahetud oleks.

Öeldakse, et kala hakkab mädanema peast. Ja tõesti – president kui riigi pea annab kätte suuna. Ta on eeskuju. Kui president ütleb, et kõige tähtsamad tegelased siin maailmas on ISE ning MINA, siis rahva jaoks nii ongi. Ja mitte kellelgi teisel peale selle ISE ning MINA ei ole mitte mingisugust tähtsust.

Loodame, et need ISE ja MINA saavad ühel päeval haigla intensiivravipalatis õhku ahmides ka ISE hakkama.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised