Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Eesti president valas enne jõule õli tulle ning õhutas lõhet ühiskonnas, käitudes paljude inimeste suhtes üleolevalt ja alatult nagu teeb emotsionaalse intelligentsita psühhopaat.

Tihti õhutavad just riigijuhid ühiskonnas vaenu, kuna see on neile kasulik. Näiteks sotsidele on hea, kui inimestel halvasti läheb, sest muidu keegi sotse ei valiks. Kaljulaid on sotsialistide president. Euroopas on sotsid oma positsioone kaotamas ja õhutavad vaenu. Lihtsad inimesed aga tahavad rahu ja jõulud annavad võimaluse igasuguseks leppimiseks.

Maailmas kõige ohvriterohkem I ilmasõda läks Eestist õnneks mööda. I ilmasõja päevilt on aga talletatud ilus tõestisündinud lugu, kus 1914. aasta jõululaupäeva õhtul hakkas kaevikutest kostma jõululaule, nii ühelt kui teiselt poolt rinnet.

See võis tõesti olla ainulaadne ja ülendav elamus, et äsjase kuulipildujate ragina ja kahurimürskude kõrvulukustava müra asemel kerkis nüüd taevalaotuse alla spontaanne ja ülimalt meeliliigutav jõululaul. Mõne julge sõduri eestvedamisel, kes esimestena kaevikutest ilma relvadeta välja ronisid ja vaenlastele kätega signaliseerisid, et neil polnud relvi, ronisid teisedki kaevikuist välja.

Mõlema poole esimeseks tegevuseks oli lahinguväljal oma surnute kokkukorjamine ja matmine. Kui see oli tehtud, kohtusid vastasarmeede sõdurid lahinguväljal relvadeta, soovisid teineteisele häid jõulupühi ja jagasid oma muljeid ning jõulude puhul saadud ekstra toidu- ja jooginorme. Isegi jalgpalli olevat mängitud.

Tavakodanikest sakslastel, inglastel ega prantslastel polnud ju põhjust teineteist vihata, olid nad ju kõik kristlased ega oldud varem kokku puututud, et üksteisele haiget teha. Avaldati arvamist ja lootust, et nende maade poliitikud varsti võtavad mõistuse pähe ja lõpetavad sõja ära, nii et kõik saaks rahus koju minna. Jõulud on kogu kristliku maailma jaoks olnud andestamise, armastuse ja leppimise püha, milles on kokku põimunud muistne talvise pööripäeva tähistamise kombestik ja kristlik Jeesuse Kristuse sündimise tähistamise kombestik. Kristlus, mida Eesti president põlgab, on Euroopa kulguuri, kogu Euroopa Liidu alus.

Kui president vägisi ussi ajab, siis kas ka meie lõhestatud ühiskonnas toimub vaenupoolte vahel jõululeppimine ja kes teeb selleks esimese sammu? Kas need võiks olla konservatiivid ja kas see rahu ei võiks olla seekord jääv?

Kommentaarid

Viimased uudised