Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mart Järvik Võrus Uma Meki üritusel. Maaeluministeeriumi pilt

Viimase paari nädala jooksul on olnud palju kisa maaeluminister Mart Järviku ümber, aga vähem räägitakse sellest, millest asi üldse alguse sai. Nimelt maaelu edendamisest.

Nagu valgustab Maaleht, siis tahtis Järvik luua Maakapitali, kuhu koondatakse riigi põllumaa, mida hakatakse maaettevõtjatele välja rentima. Samuti on kavas leida lahendus noorte inimeste maale elama mineku soodustamiseks. Selleks oli kokku mõeldud läbi Maaelu Edendamise Sihtasutuse eraldada 100 miljonit eurot. Selle raha käekäiku oleks pidanud hakkama kontrollima Järviku nõunik Urmas Arumäe, kes oli sunnitud tagasi astuma.

Mis sellest siis järeldada? Et Järvikust tahetakse lahti saada, sest tahab maaelu edendada. Kui arvestada, et Eestis elab valdav enamus inimestest suurtes linnades, siis pole ka ime. Ühtlasi näitab see, et maaelu väljasuretamine on Eestis teadlik ja sihikindel poliitika, millega tegi algust isake Stalin, kes maarahva Siberisse surema saatis ja asemele tõi linnadesse elanikud sõbralikest vennasvabariikidest. Nüüd jätkavad seda poliitikat suure diktaatori ideoloogilised õpilased linnades.

Migrandid koonduvad linnadesse. Linnastamine oli mõeldud eesti rahva väljasuretamiseks.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised