Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ainus isamaaline erakond tänases Eesti valitsuses on Isamaa. Sotside ja Keskerakonna eesmärk on Eesti migrantidega üle ujutada. Kuidagi teisiti ei saa põhjendada nende suurt soovi liituda rändepaktiga.

Rändepakti sisu on lühidalt kokku võttes migrantidele samade õiguste ja võimaluste andmine, mis on kohalikel elanikel. Eesti rahvas on sellele vastu, sest migratsiooni peavad eestlased uuringute järgi kõige suuremaks ohuks üldse. Põhjust pole vaja kaugelt otsida. Kõigile on teada, et massiline migratsioon toob kaasa terrorismi ja kaose.

Eestis on seni püütud migratsiooni ilusamaks rääkida juttudega, et Eestisse on jõudnud mõned teadlased ja professorid, kes on Eestile palju andnud. Õige. Ja et eestlased rändasid ka kunagi välja ja neid võeti mujal vastu. Kah õige.

Siin tuleb aga arvestada, et eestlasi hoiti enne aastaid, isegi 4-5 aastat väljasaatmislaagrites, põhiliselt Saksamaal, enne kui neid kuhugi saadeti või vastu võeti. Igaüht uuriti ja puuriti enne põhjalikult, õpetati uue sihtriigi keelt ja kultuuri, ja nii edasi. Ühesõnaga, inimesed muudeti vastuvõtja riigile igati sobilikuks, et nad võimalikult valutult uude ühiskonda sisse elaksid.

Kuidas aga on tänane olukord? Kuidas oli 2015. aastal? Piinlik küsidagi, eksole. 2015. aastal lasti kõik migrandid, see on sajad tuhanded, või isegi miljonid, sest täpne ülevaade puudub, lasti see mass korraga sisse sisuliselt märatsema ja mürgeldama Euroopas. Ja Euroopa keeras neile oma kristlikul kombel teise põse, või olenevalt olukorrast ka kannika ette ja ütles: pange veel üks laks või tutakas. See oli ju niimoodi algul! Pärast aga, kui tähele panete, pärast pommi- ja terrorirünnakuid, kui kõik suures hirmus oma päid kinni hoidsid, pärast on igal pool kraanid kinni keeratud ning hakatud neid samu pagulasi, kes algul rõõmuhõisetega vastu võeti, on hakatud neid sama massiliselt välja saatma nagu nad algul vastu võeti. Ainult et erinevalt vastu võtmisest käib välja saatmine vaikselt, ja küllalt vägivaldselt.

Mis sai sellest kuulsast (professori?)perekonnast, kes Eestile vägisi peale suruti ja kes üksvahe Põlvas elas? Millegipärast sellest perest enam ei räägita ega kirjutata. See pere lahkus Eestist ja elas mõnda aega Saksamaal. Aga see pere saadeti Saksamaalt välja. NB! Vägisi saadeti välja. Täielik tragöödia pere jaoks. Aga valitseb vaikus. Mitte üks piuks. Sest keegi ei julge tunnistada, et selle pere, ja üldse nende sadade ja tuhandete selline uisapäisa vastuvõtmine oli suur viga. Ei juleta tunnistada, et tegelikult oli õigus ungarlastel ja austerlastel, kes juba algusest peale kisasid, et see, mis toimub, on vale. Sest nemad olid ida pool ja nägid esimesena, mis toimub. Ungari ehitas lausa aia piirile, mille eest ungarlasi siiamaani tänitatakse. Aga võibolla tänu sellele jäi mõni saksa, rootsi või eesti tüdruk ellu. Iga riik oleks ehitanud aia, kui asuks samas kohas kus Ungari. Eesti hakkas samuti aeda ehitama, kui pea iga päev mõni tegelane ilma luba küsimata üle piiri tuli.

Rändepakt, millest palju räägitakse pärineb sellest samast ajast, 2015. aastast, sellest loogikast, et kõik tulijad tuleb vastuvaidlemata ja küsimusi esitamata vastu võtta. Et kõik tulijad tuleb puhtaks kasida, neile eluase ja raha anda, lapsed kooli panna, liita kõigi turva- ja muude süsteemidega ning inimestele keel selgeks õpetada. Kõik teavad, millega see lõppes Euroopa jaoks. See oli täielik katastroof. Pommid plahvatasid pea iga päev ja pea iga päev vägistati või tapeti keegi ära.

See on aga vale! Vägivallale ei saa ega tohi takka kiita. Ja Euroopas on sellest juba aru saadud. Euroopas on hakatud nõudma pagulaskeskuste rajamist väljapoole Euroopa Liidu piire (ja sellised juba tegutsevad Türgis). Loomulikult, selles pole midagi uut, sarnases keskuses redutasid ka tuhanded eestlased pärast sõda, enne kui nad mööda ilma laiali saadeti ja jaotati. Isegi NB! eestlasi ei lastud niisama kohe ilma põhjaliku taustakontrolli ja ettevalmistuseta mitte kuhugi. See „pisiasi” on täna ära unustatud.

Selle asemel, et kõik kohe vastu võtta, tuleb kõiki pagulasi ja uusi tulijaid just nimelt üheksa korda mõõta ja uurida, lasta neil pagulaskeskustes end näidata, enne kui nad kuhugi saadetakse või vastu võetakse. Neile tuleb õpetada selgeks keel ja oskused, neid tuleb viia kurssi sihtriigi elu-oluga, et nad oleks valmis koheselt sisse elama. Ja mis peamine, sellisel juhul pole mingit rändepakti vajagi. On ju nii!!!

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised