Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nendesamade protestihäälte omanikud, kes valisid Indrek Tarandi sõltumatu saadikuna kaks korda järjest Europarlamenti, seisid rivis Tallinnas Toompeal korraldatud EKRE meeleavaldusel. Tarand käitus seal nagu koer, mistõttu ta visati sealt välja nagu koer.

Tarandi intsident sai võimalikuks, kuna varem kokku lepitud ja nõuetekohaselt registreeritud meeleavaldus oli kaitsmata ja turvamata. Eestis pole erinevalt paljudest teistest demokraatiatest kommet meeleavaldusi kaitsta, politseivalve on rohkem sümboolne. Suur erinevus näiteks Soomega, kus vahel on politseinikke kohal samapalju kui meeleavaldajaid. Ning kust Tarandi-sugused provokaatorid koheselt vilkurite saatel plate pääle rahunema viiakse.

Tarandi-vastast käitumist võib hinnata kui kodanikuaktiivsust, nn citizen’s arrest. Mis on täiesti seaduslik tegevus ka Eestis. Korrarikkuja kutsutakse korrale, kui ametivõimu esindajaid kohal pole. Tarand antigi politseile üle. Pärast mida kirjutas Tarand avalduse, et teda oli tagumikku mitu korda löödud ja ta sai haiget. Selle loogika põhjal võib avalduse kirjutada iga kurjategija, kelle kinnivõtmisel kasutati füüsilist vägivalda.

Miks Tarand oma valijate vastu läks, on raske öelda. Tarand pole seda ise ka põhjendanud, ainult naernut totakalt, nagu oleks mingite ainete mõju all. Sellega mängis ta maha kogu oma poliitilise kapitali, mille oli eelnevate aastakümnete jooksul kogunud. Kunagi oli Tarandil veel lootus presidendiks saada, aga see on nüüdseks ilmselgelt kustunud. Või loodab ta sellele, et valija mälu on nagu haugil – et tuleb uus telesaade ja uus tõus!

Ju talle siis maksti selle eest. Kuuldavasti ehitab Tarand uhket häärberit kuhugi Tallinna ligidale. Sinna kulub raha. Poliitiliselt on tema toetus aga praktiliselt null. Viimane piisk oli kohtuasi, kus ta läks kaebusega oma valijate vastu.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised