Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestist on saadetud Euroopasse nii palju teiste peale mõtlejaid, et nüüd oleks aeg saata sinna mõni isamaaline inimene, kes natuke ka Eesti ja eestlaste peale mõtleks.

Praegune valitsus on olnud ametis vaid mõned päevad, aga juba materdatakse seda igast kandist ning pannakse talle süüks kõik varasemad patud. Olgem ausad – sinna, kus täna on Eesti, on riigi juhtinud Reformierakond, kes oli võimul viimased ligi 15 aastat. Mäletate, see inimene, kes kõige rohkem praegust valitsust kirub, lubas viia Eesti 15 aastaga Euroopas 5 jõukama hulka. Tulemus on see, et Eesti on 5 vaesema hulgas. Ja neil jätkub veel häbematust teisi kritiseerida!

Üks Reformierakonna peamisi vigasid oli ka võimul olles liigne keskendumine oma poliitiliste vastaste, eelkõige Keskerakonna vaenamisele ja liiga vähene Eesti asjaga tegelemine. Eestil läheb kehvasti, hinnad on kõrged ja lapsed nälgivad, sest Euroopast laiali jagatavad põllumajandustoetused (sinna läheb pool ELi eelarvest!!!) on Eestis kõige pisemad. Öeldakse küll, et Eestile kauples Euroopa kõige kehvemad toetused välja endine põllumajandusminister Ivari Padar, aga Reform oleks võinud siis vahepealsete aastatega selle vea parandada. Ometi seda ei tehtud. Käidi tähtsa näoga mööda maailma ringi ja vaadati ükskõikselt pealt oma inimeste virelemist.

Kui üdini aus olla, siis ei teinud Reform võimul oldud aastate jooksul midagi sellist, mis oleks Eesti riigile ja rahvale kasulik. Vastupidi. Kriisi ajal, riigi ja rahva jaoks kõige raskemal hetkel löödi rahvale nuga selga, mis tõi kaasa eestlaste massilise väljarände. Seda kaotust ei korva enam ükski emapalk ega lapsetoetus. Tulemus on täna see, et Eestis on paisunud väga suureks rahulolematute inimestele hulk, kes haaravad EKRE-t valides õlekõrrest. Ütelgem otse välja – EKRE on Reformi 15 aastat kestnud tegemata töö vili. Reform peaks nurgas häbenema, mitte teisi kritiseerima! Või kui kritiseerida, siis ennast! Öeldakse, et muutused algavad oma vigade tunnistamisest.

Loomulikult lasub osa vastutusest ka sotsidel. Kritiseeritakse praegust valitsust, eriti EKRE-t, mis on võimul olnud mõned üksikud päevad, aga on tähelepanuta jäänud eelnevad 15 aastat, mil võimu jagasid needsamad kriitikud – Reform ja sotsid. Miks nad siis ei ehitanud üles seda hoolivat – kõigi Eestit?! Lõhed ja pinged ühiskonnas tekkisid ju eelkõige Reformi ja sotside valitsemise ajal. Eestile ligi miljardi maksma läinud kõrged aktsiisid sepistas valmis Reformi valitsus, sotsid kiitsid takka. Õnn pidi õuele tulema, aga tulemus on see, et eestlased on Euroopas üks õnnetumaid rahvaid. Võimul olles ehitasid Reform ja sotsid üles üksikute inimeste Eesti ja nüüd hõõrutakse seda teistele nina alla. See on tüüpiline psühhopaadi, perevägivallatseja käitumine – enda vead teiste kaela ajada. Praegune valitsus on esimene üle pika aja, mis on pööranud lõpuks näo inimeste poole. Ja selle eest neid nüüd kotitakse.

Kõigi Eesti liikumine on suunatud praeguse valitsuse vastu, aga praegune valitsus on esimene, kes taotleb Eestis inimväärset elu võimalikult paljudele inimestele. Nii nagu kritiseeritakse valitsust sõnavabaduse piiramises, kuigi just see valitsus on sõna andnud ka neile, keda on viimased 25 aastat pööningul kinni hoiti, piltlikult öeldes. Eesti on liiga väike selleks, et kõiki kaasamata hakkama saada. See võiks ükskord juba selge olla, härrased sotsid ja reformikad! Euroopasse tuleks samuti valida isamaalised inimesed, muidu sureb elu Eestis lihtsalt välja. Seda ei tahaks isegi sotsid ja reformikad.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised