ARVAMUS: EL peab Balti riikidele hüvitama sõja mõju, vastasel korral juhtub Balti riikidega nagu Ukrainaga
Avaldatud: 4 september, 2022Venemaa võttis Ukrainas esimesena ette riigi idaosa, kuna see oli majanduslikult mahajäänum. Viimased 8 aastat vindunud sõjategevust võimaldas ette võtta ülejäänud Ukraina, sest riigi majandus oli sõja tõttu laostunud.
Praegune Ukraina sõda kahjustab Euroopa Liidus kõige enam Balti riike, kus hinnatõus on olnud kõige kiirem. Inimesed vaesuvad ja riik laostub, sest palgakasv jääb hinnatõusule mitmekordselt maha. Kui nii jätkub, on Balti riigid mõne aasta pärast samas seisus mis täna Ukraina: sissetungiks ja ülevõtmiseks küpsed.
Euroopa Liidus on mindud praeguse energiakriisi olukorras sama teed mis koroonakriisi puhul: igaüks võitleb ise oma huvide eest. Põhimõte on: uppuja päästmine on uppuja enda asi. Suured ja jõukad suudavad rohkem ja paremini, väiksed ja vaesemad jäävad maha. Seda vaadatakse lihtsalt pealt. Pole saladus, et koroonakriisis said valusamalt lüüa just vaesemad riigid.
Niisamuti vaadati Euroopas pealt Ukraina majanduslikku kustumist. Euroopa Liidu tähtsaim riik Saksamaa ehitas Venemaaga lausa privaatse gaasijuhtme, et Ukraina vahelt välja lõigata ja lasta sellel riigil majanduslikult laostuda. Ainult rumal ei saa aru, et tegemist oli MRP II ja Euroopa uue jagamisega.
Kui vaadata praegusi arenguid Euroopa Liidus, siis jääb vägisi mulje, et ka Balti riigid on jäetud Venemaa mõjusfaaäri. Venemaal lastakse sanktsioonide ja muude meetmete kaudu Balti riike kurnata, kuni nad on ülevõtmiseks küpsed. Nii nagu enne seda juhtus Ukrainaga.
LÕUNAEESTLANE