Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Kui vaadata, kui leigelt suhtuvad Eesti otsustajad riigi kaitsevõime suurendamisse, siis tuleb hirm peale. Suvel oli jutt, et Eesti vajab vähemalt ühte liitlaste diviisi koos 20-25 tuhande võitlejaga, aga nüüd tahetakse olemasolevastki piskust pool ära võtta.

Samas äratab kogu maailmas imestust see, millise innu ja entusiasmiga võitlevad oma huvide eest Ukraina juhid. Millise järjekindlusega nõutakse teistelt riikidelt relvi ja muud abi. Kuidas Ukraina esindajad käivad maailmas ringi, sõimavad, prõmmivad lauale ja … saavad. Sest nagu see elus on – kui ei nõua, siis ei saa. Või siis saavad need, kes rohkem nõuavad. Ukrainas vahetatakse üksteise järel välja suursaadikuid, kes ei saa nõudmisega piisavalt hästi hakkama.

Riikide eelarved pole kummist, seda eriti praegusel kriisiajal. Mida enam saab Ukraina, seda vähem jagub teistele, see on paratamatus. Eesti jaoks on kuritegelik, kui juhid nüüd käed rüpes istuma jäävad. Vastupidi: Eesti peab rohkem nõudma. Kui vaja, siis kahte või kolme liitlaste diviisi koos 100 000 võitlejaga. Sest on selge, et kui vaenlane korra sisse tuleb, siis on teda väga raske välja saada. Tervest Eestist võib saada Maripuol. Selles suhtes oli Kallasel õigus, kui ta rääkis välja asja, mida peeti NATO kaitseplaanide lekitamiseks: et kui vaenlane sisse tuleb, siis ei jää Eestist midagi järele. Samas on Eesti sarnaselt Ukrainaga Lääne demokraatia eesliin, mille kaotus omaks kohutavaid tagajärgi tervele Lääne ühiskonnale. Ukraina juhid on korduvalt öelnud, et Lääs oleks pidanud Ukrainat varem palju enam toetama, sest siis poleks praegust sõda üldse puhkenud.

Tuletame meelde, mis Kallas ütles: „Meil ei ole 60 päeva aega, et saata oma tankid Eestisse, kuna selleks ajaks ei ole enam Eestit olemas, vaadates seda, mida venelased on Ukrainas korraldanud“. Kas Kallas valetas või bluffis? Kui vaadata seda, mis praegu Ukrainas tegelikult toimub, siis ilmselt mitte. Venemaa kasutab Ukrainas nn põletatud maa taktikat ja on seni olnud kõigele vaatamata üllatavalt edukas. Ukraina on jäänud ilma suurest osast territooriumist, mida on väga keeruline tagasi võita.

Kallas ütles intervjuus Financial Times’ile muu hulgas seda, et liitlaste sõdurid on talle öelnud, et neile ei meeldi perspektiiv, et nad peavad Eestis surema. Kas siia polegi koer maetud, miks Eestis sõdureid vähemaks võetakse? Kuivõrd Eesti juhid pole võimelised riigi huvide eest seisma, siis hakkavad lahkuma olemasolevadki kaitsjad. Kui nii, siis on asi kurjast.

Eestile pole vaja lihtsalt valitsuse liikmeid, kes oma kohta täidavad. Eestile on praegusel kriitilisel ajal vaja võitlejaid. Oma Zelenskit, Kulebat ja Arestovõtšit. Ainult nii suudab Eesti oma iseseisvust kaitsta ja hoida. NB! See ei ole bluff.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised