Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inglise prints Harry ja tema kaasa, hertsoginna Meghan on koos 8-kuuse pisipoja Archiega hädas, sest neil pole kuhugi minna. Eesti võiks pakkuda neile varjupaika.

Harry ja Meghani Eestisse kolimise üle on juba naljagi visatud: et Harryst saab Grossi piloot ja Meghanist Õnne 13 osatäitja. Aga nali naljaks, varjupaiga pakkumine oleks juba iseenesest tore ja sümboolne žest, reklaam väiksele Eestile. Seda olukorras, kus Kanada ja teised riigid suhtuvad neisse umbusklikult. Teiseks, see võib isegi läbi minna, sest sarnaselt Kanadaga, kuhu Harry ja Meghan olid valmis elama asuma on Eesti põhjapoolne maa. See näitab, et külma nad ei karda.

Eestis võiks pakkuda neile elamiseks mõnda kohta Lõuna-Eestis, osta või korda teha mõni mõisahoone, näiteks. Neid on praegu müügis üsna mitmeid. See oleks ühelt poolt suuremeelne žest ja üliodav, kui arvestada printsiga kaasnevat tähelepanu, ja mis Eesti puhul veelgi tähtsam, julgeoleku garantiid. Olgu neil omavahel suhted millised tahes, ei laseks Inglise kuninganna ega tulevased kuningad Harry elukoha riiki kuni tema surmani ei annekteerida ega okupeerida, selle peale võib mürki võtta. Pigem tugevdataks selle koha turvameetmeid.

Miks Lõuna-Eesti? Sest Harryl on Lõuna-Eestis juba varasemast endised sõbrad ja võitluskaaslased. Samuti eelistab ta koos Meghaniga vaiksemat ja privaatsemat, samas looduskaunist kohta. Sellistest kohtadest Lõuna-Eestis puudust pole. See võib olla Võru, Rõuge, Otepää, Antsla või Põlgaste.

Tegevusest Eestis Harryl puudust poleks, sest Tapal on Briti sõdurid, kellega saab kasvõi igapäevaselt suhelda. Siis Invictus Games ehk Võitmatute mängud haavata saanud veteranidele, millega Harry tegeleb on ka Eestis hinnatud ja eestlased on sealt kõrgeid kohti toonud. Mängude korraldamist saab edukalt Eestist juhtida.

See plaan võib isegi kuningakojale meeldida, sest Harry ei lähe sellisel juhul kaugele Kanadasse, vaid on ikka oma lähedastel nö käe-jala juures. Eestist Londonisse lendab lennuk paari tunniga.

Ja veel, Eesti võiks kinkida Harryle ja Meghanile e-kodakondsuse. See lihtsustab neil asjaajamist. Pealegi on kuulda, et Meghan ei pruugi saada Briti kodakondsust, nii et temale kuluks see eriti marjaks ära.

Sõnaga, noored vajavad abi ja seda võiks neile pakkuda. Väiksematel riikidel on lihtsam selliseid asju korraldada. Ajal, kui kogu maailm oli peale Krimmi okupeerimist hirmul Venemaa ees, tuli just Harry Eestile appi ja kinnitas 2014. aasta maikuus oma visiidiga Põlvamaale Põlgastesse toetust Eesti iseseisvusele.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised