Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti ajab kahesugust, risti vastupidist migratsioonipoliitikat. Ühelt poolt kulutatakse sadu miljoneid maksumaksja raha, et migrantide sissevoolu piiramiseks idapiiri välja ehitada, teiselt poolt tehakse kõik selleks, et mujalt kutsumata külalisi avasüli vastu võtta.

See asjaolu peegeldub igapäevases elus: idapiiri ületanud vietnamlasi, nigeerilasi, süürlasi ja teisi kutsumata külalisi hoitakse vangistuses ning kulutatakse aega ja riigi ressurssi, et nad välja saata. Kuigi on teada, et idapiiri ületanud migrandid Eestisse ei jää, vaid nad tahavad minna Saksamaale. Eesti ehitab migrantide vastu idapiirile sadade miljonite eest tara, aga kritiseerib avalikult Ungarit, mille valitsusele heidetakse ette kutsumata külaliste vastast samasugust tegevust.

Teiselt poolt aga lausa pressitakse Eestisse sisse inimesi, mille tunnistuseks on vastu võetavad kvoodipagulased ning Eesti liitumine globaalse rändepaktiga. Eestisse tuuakse sisse inimesi, kes on sisenenud kusagilt mujalt ilma loata Euroopa Liitu, kuna paljudes teistes ELi osariikides võetakse need kutsumata külalised avasüli vastu. Neid tulijaid toidetakse, neile antakse raha ja siis läbi Brüsseli võimukoridoride saadetakse nad Eestisse. Siin nad tulevad elama Eesti maksumaksjate kukile, sest keelt nad ära ei õpi ja tööle nad ei lähe. See on nii enamuses Euroopa Liidu maades. Ning nende, sissetulijate lapsed lähevad töölemineku asemel tänavale mässama, põletavad autosid ja peksavad sisse kaupluste aknaid. Eesti nägi seda, migrantide teise põlvkonna mässu Tallinnas 2007. aastal. Sama fenomeni on näha olnud Euroopa suuremates keskustes nagu Londonis ja Pariisis.

Eestis räägitakse palju sellest, et migrandid päästavad Eesti, või Eesti majanduse, kuigi näiteks Soomes on välja arvutatud, et väheste oskustega ja madala palga peale tulev tööjõud on pikemas perspektiivis koormaks. Madala palga peale tulevad inimesed ei aita isegi pensionisüsteemi üleval hoida, sest pensioni suurus sõltub palgast. Mida enam on väikse palgaga töötajaid, seda väiksemad on pensionid.

Need, kes keelt ei oska, on võimelised tegema vaid väga väikest osa ülesannetest. Avalikkuses räägitakse palju sisserännanud ülikooli professoritest, aga need on üksikud erandid. Millegipärast ei räägita valdavast massist, kes istub lihtsalt kodus toetuste peal. Nad on ühiskonnale järjest suurem koorem. Eesti vanglad on umbkeelseid migrante täis.

Eestis on tööpuudus kõige suurem Ida-Virumaal, kuigi sinna on pumbatud 10 korda rohkem riigi abiraha kui Lõuna-Eestisse. Miks? Sest sealsed inimesed, valdavalt migrandid pole suutnud 50 aasta jooksul keelt ära õppida. Ida-Virumaa on hoiatav näide, aga Eestis räägitakse ikka sellest, et migrandid päästavad majanduse. Ida-Virus istub tuhandeid migrante jõude – miks nad siis majandust ei päästa, ja pole seda teinud viimaste aastakümnete jooksul? Ning kui Eestisse varem sisse toodud tuhanded migrandid pole Eestit päästnud, miks arvatakse, et Eesti päästavad järgmised tuhanded?

Tõde on see, et Eesti maksumaksja peab migrante üleval, maksab kinni nende elamise ja toidu. Ning vabariigi president käib neile veel õlale patsutamas ja rääkimas kui toredad nad on, sest kardetakse, et nad hakkavad muidu mässama ja kuulutavad välja oma riigi, nagu juhtus Moldovas ja Ukrainas.

Avalik saladus on see, et Eesti ei saa loobuda keskkonda saastavast põlevkivi kaevandamisest, sest see tooks Ida-Virus kaasa migrantide ülestõusu. Seetõttu ehitatakse juurde üha uusi ahjusid, et seal 19. sajandist pärit tehnoloogia abil kivi põletada, ning tehakse nägu, et see on väga vajalik. Tegelikkuses lastakse Ida-Virus keskkonnal hävineda ja kaevandustel laieneda ainult põhjusel, et migrandid mässama ei hakkaks. Asi lõppeb sellega, et kogu Eesti on lõpuks üks suur kaevandus.

Eesti peab lõpetama kahesuguse, teineteisele risti vastupidise migratsioonipoliitika. Kui migrantide ohu vastu ehitatatakse maksumaksja raha eest, väetite ja pensionäride arvelt sadu miljoneid maksvat müüri, siis on sulaselge lollus teiselt poolt neidsamu migrante vabalt sisse lasta. Kahjuks on Eestis ainult kaks erakonda, kes seisavad selle lollusele vastu: Isamaa ja EKRE.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised