Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Indrek Tarandi pullitegemise kohta EKRE miitingul on arvamusi seinast seina, aga vast kõige kõnekam on see, et Eesti politsei lasi ühe sellise korraldustele allumatu korrarikkuja hiljuti Tallinna kesklinnas maha. See on fakt.

Tegemist oli Jaanus Käärmanniga, kuulsa Transferwise’i mehe Kristo Käärmanni vennaga, kes vehkis Vabaduse platsil mingi esemega, ei allunud korraldustele ja kellele politsei kuuli kerre kihutas.

Käärmanni kohta räägiti, et ta oli ohver, nii nagu Tarandi korralekutsujaid tahetakse karistada, aga pole kuulnud, et kedagi Käärmanni puhul karistanud oleks. Pigem arutatakse, kuidas sellisest perekonnast pärit inimene millegi sellisega hakkama sai.

Üsna selge on ka see, et see, mida Tarand Toompeal tegi, ei ole tervemõistuslik, ükskõik kuidas seda serveerida. Tarand jooksis küll kõik meediamajad läbi ja mängis õnnetut kannatajat, aga tegelikkuses oli ta agressor kes läks võõrast üritust ära rikkuma. Politsei oleks pidanud sellise agressiivselt käitunud avaliku korra rikkuja, kel olid väidetavalt veel lõhnad juures minema viima. Aga võib aru saada – politsei igale poole ei jõua. Liiati poleks keegi uskunud, et üks Europarlamendi liige midagi sellist teeks. Aga, nagu öeldakse, kõik on surelikud, igaühel võib katus ära sõita.

Miks sotsidel, Tarandil nende seas katus praegu sõidab pole raske arvata – nende toetus kukub kivina ja Tarandi meeleheitlik katse oligi seda toetust tõsta, oma vana triki – tola mängimise ja provotseerimisega. Kas ja kuidas see Tarandil õnnestus, eks seda näitavad valimised.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised