Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mattias Tammet/ presidendi kantselei

Valitsuse ülesanne on rahvast kõiksugu ohtude eest kaitsta. Eesti valitsus on aga rahva jätnud täiesti kaitseta. Kõik kordub, sama juhtus 1939. aastal, kui inimestel relvad kokku korjati ja piirid vaenlasele avati.

Eestis ja kogu maailmas on imestatud Soome käitumist 1939. aastal. Soome otsustas ohule vastu astuda ja säilitas sellega oma iseseisvuse. Praegusel koroona-ajal räägitakse Soomes taas palju Talvesõjast ja selle vaimust. Soome tõrjub koroonat samasuguse pühendumusega, nagu 1939. aastal vaenlasele vastu mindi. Eesti aga otsustas kapituleeruda nii 1939. aastal kui ka nüüd. Kuigi Eesti olukord oli veel eelmisel, 2020. aastal palju parem kui Soomes. Ka 1939. aastal peeti Eesti kaitsevõimet väga heaks. Aasta hiljem aga polnud iseseisvat Eesti riiki enam olemas. Täpselt aasta tagasi 2020. aasta maikuus oli Eesti koroona olukord maailma parim, Balti riigid avasid tänu sellele nn reisimulli. Nüüd on nii Eesti kui teste Balti riikide tase üks maailma kehvemaid. Olukord on nii hull, et ilma maskita trummipõristajat Vabaduse väljakul peetakse ohuks Eesti omariiklusele.

Öeldakse, et iga rahvas väärib oma valitsust ja juhte. Sellest räägitakse praegu eriti India puhul, kus lasti koroonal vabalt levida ja India plahvatus ohustab tervet maailma. Eesti nakatumiste tase on praegu isegi kehvem kui Indias. Soome kehtestas eriolukorra juba siis, kui polnud saavutatud Eesti praegustki taset. Eesti valitsus otsustas aga jätta eriolukorra kehtestamata ja koroonal levida isegi siis, kui nakatumiste ametlik number oli maailma kõige kõrgem.

Selle asemel, et probleemi tunnistada ja sellega tegeleda, räägib Eesti valitsus pidevalt mingist olukorra paranemisest. Kus ta siis paranenud on, kui positiivsete proovide tase on ligi 10 protsenti?! Eelmisel aastal oli see 1 protsendi juures. Üle 4 protsendi taset peetakse juba väga ohtlikuks, see tähendab viiruse kontrollimatut levikut. Ehk praegune tegelik nakatumine võib Eestis olla 5 või isegi 10 korda kõrgem kui näitab ametlik number. Mitte 300, vaid 3000 nakatumist päevas. See on katastroof, millega peaks tegelema. Aga millega ei tegeleta. Soomes on ametlik nakatumiste tase 10 korda madalam kui Eestis ja isegi seda peetakse liiga kõrgeks, millega peab tegelema.

Eesti on taas ilma mingi võitluseta ära antud, seekord siis viirusele. See on põhjus, miks paljud üritused sel aastal Eestis ära jäävad.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised