Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti on laste kooliharidust peegeldavates PISA testides taas Euroopas esimene ning maailmas üks esimesi. Seevastu kunagise liidri Soome tase on langenud.

Soomes on tehtud piltlikult öeldes sada imet, et oma endist liidrikohta tagasi saada, kulutatud tohutult raha ja ressursse, mõeldud välja uusi koolitusnippe, aga tulemusteta. Soome languse põhjuseks pole mitte soomlaste rumalus, vaid migrandid.

Kui Eestis kurdavad kooliõpetajad mõne üksku erivajadusega noore üle klassiruumis, siis Soomes on õpetajatel kohati pool klassitäit, kes ei oska soome keelt, ei tunne kultuuri, kombeid ega olustikku, kes on justkui kuu pealt kukkunud. Lisaks õppeainele tuleb õpetajal hakata selgeks tegema elementaarseid asju.

Kui veel 4-5 aastat tagasi räägiti migrantidest kui tulevastest Einsteinidest, kes õnne majja toovad, siis pärast sadu terrorirünnakuid ja pommiplahvatusi sellest enam ei räägita. Vastupidi, migrantidest tahetakse vaikselt lahti saada, aga see on väga raske, kuna ükski riik pole neid nõus vastu võtma. Tõsiasi on see, et lõviosa migrantidest oli pärit kriisipiirkondadest, kus lapsed pole aastaid saanud kooliharidust või pole üldse koolis käinud. Ainus asi, mida nad teavad ja tunnevad, on pommid ja relvad.

Eesti praegune edu tuleb paljuski sellest, et migrante pole sisse lastud ning haridus on muutumas eestikeelseks. Nii paradoksaalne kui see ka pole, aga ka kohalike vene rahvusest noorte jaoks on elus parim trump hea eesti keele oskus. Eestikeelne haridus on parim Euroopas ja üks parimaid terves maailmas.

Migrantidest oodati majanduslikku edu, aga ka seda pole saabunud. Vastupidi, neid maades, kus migrandid sisse lasti, on ühiskonnad lõhestunud ning majandus kiratseb. Hea näide on Saksamaa. Soomes tehtud arvestuse kohaselt tuleb migrantidele mitme inimpõlve jooksul peale maksta, enne kui nad hakkavad ühiskonnale tagasi tooma. Migrandid tõmbavad majanduse alla, sest nende tootlikkus on kordades madalam kui põlisrahval. Seetõttu vähenevad ka pensionid. Ainus erand Euroopas on Kagu-Aasia riikidest pärit migrandid, kes on hakkajad ja leiavad töö.

Võib küsida, miks neid migrante siis sisse lastakse, kui nad häda majja toovad. Pole saladus, et sotsid toetavad üle maailma migrante seetõttu, et migrantidest saavad sotside valijad. Ja seda aastakümneteks. Migrantide sissetoomisega suurendavad sotsid oma seljatagust. Sotsid pole kusagil huvitatud sellest, et inimestel hästi läheks, sest siis kaotaks nad oma valijad. Nii lihtne see ongi. Sotsid toituvad inimeste hädadest ja suurendavad neid hädasid. Mida rohkem hädas inimesi, seda suurem sotside toetus.

Eestis toetavad paljud õpetajad sotse, kuna sotsid on lubanud õpetajatele kõige enam, aga tasub meeles pidada, et just sotside eestvedamisel ujutati Euroopa üle migrantidega, kellega ei osata nüüd midagi peale hakata. Sotsid koos Reformierakonnaga on kõige tulisemad migrantide sissetoomise pooldajad ka Eestis. Sotsid loodavad migrantidest endale valijaid, Reformierakond aga loodab saada tellimusi migrantidele elamute ehituseks. Tulemuseks on aga hukatus, nagu on näha Rootsi näitel, kuhu migrante on viimastel aastatel kõige rohkem sisse lastud.

Järgmine kord valimiskasti juures peaks õpetajad tükk aega enne mõtlema, kui oma hääle sotsidele annavad.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised