Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Terviseamet

Maire Aunaste tõstis hirmsa hädakisa ja süüdistas hooldajat, kes oli vaktsineerimata, et tema vaktsineerimata ema hooldekodus ära suri. Samas haugub Aunaste vale puu all, sest süüdi on valitsus, mis pole suutnud eakaid kaitsta ja neid ära vaktsineerida.

Alates koroona algusest on räägitud sellest, ja see on ka teaduslikult tõestatud, et oht raskelt haigestuda ja surra suureneb vanusega. Raskelt haigestuvad ja surevad Eestis põhiliselt 80+ vanuses inimesed. Vaktsiinidki said välja töötatud just eakate inimeste kaitseks. Eestis on vaktsineerimisega tegeldud pea aasta. Kõike eelnevat arvestades on absurdne, et 80+ vanusegrupis on Eestis vaktsineeritus ainult 66,5 protsenti (sedagi ühe doosiga), seda on isegi vähem kui vanusegrupis 50-59 eluaastat, nagu selgub terviseameti andmestikust.

Ausalt öeldes on arusaamatu, miks valitsus ei tegele kõige ohustatuma vanusegrupiga. Võib aru saada, et see on keeruline, aga samas on see väga oluline, et ära hoida raskeid haigusjuhtumeid, haiglate ülekoormust ja surmasid. Vaktsiinid ei hoia ära küll kõiki eakate inimeste raskeid haigusjuhtumeid ja surmasid, aga siiski olulise osa.

Tekib küsimus, miks siis valitsus ei taha kõige ohustatuma grupiga tegeleda? Kunagi, kui Reformierakond oli võimul ja Eestis levis AIDS, siis ütles sotsiaalminister Toomas Vilosius, et AIDS-iga polegi vaja tegeleda, kuna haiged surevad ise maha. Mõne aastaga kasvas Eestis AIDS-i haigete hulk kõrgeimaks terves maailmas. Olukord hakkas paranema alles pärast seda, kui Eestile ulatas abikäe Bill Gates oma fondiga.

Praegu vaevalt, et Kaja Kallase valitsus tahab kõik vanainimesed maha suretada, see tunduks uskumatu. Samas võib aimata, miks valitsus ei taha eakate kui kõige ohustatuma grupiga tegeleda. Suurema vaktsineeritusega riikides, kus pea kõik vanainimesed on ära vaktsineeritud, on selgunud, et haigestuvad ja surevad koroonasse põhiliselt need vaktsineeritud vanainimesed. Nii on juhtunud näiteks Iisraelis ja Portugalis. See omakorda on seadnud kahtluse alla vaktsineerimise mõtte üldse.

Nõnda on kujunenud välja absurdne ja isegi ohtlik olukord, kus maailma riigid on asunud võistlema selle nimel, kes on kõige rohkem inimesi ära vaktsineerinud. Vaktsineeritakse suure kisa ja kära saatel keskealisi ja juba isegi lapsi, aga kõige ohustatumad inimesed on jäänud tähelepanuta ning vaktsineerimata. Põhjus on lihtne: neid pole kasulik vaktsineerida, sest nad võivad haigestuda ja surra ka pärast vaktsineerimist, seades sellega kahtluse alla vaktsineerimise mõtte. Nõnda tekib oht, et end ei soovi vaktsineerida nooremadki inimesed, üldine vaktsineeritus jääb madalaks ning valitsustel jäävad globaalse sotsialistliku võistluse eesmärgid täitmata. Nii lihtne see ongi.

Kahju on ainult Aunaste emast ja teistest vanainimestest, kes jäävad süsteemi hammasrataste vahele.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised