Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Presidendi poolt Kadrioru lilleaia vastuvõtule kutsutud Sveta Grigorjeva märkis oma sapises sõnavõtus, et Eestis ei saa ühest müüjatüdrukust peaministrit. Samas jättis ta tähelepanuta, et Eestil on müüjatüdrukust president. Mis on samaväärne, või isegi väljapaistvam ametikoht.

Grigorjeva ütles välja kõik selle, mida president Kaljulaid ei saanud või ei söandanud välja öelda: et EKRE on väkk ja okse ja praegune valitsus ka, kuna EKRE võeti punti. Samas jättis ta targu märkimata, et kõik see supp, mida praegune valitsus helbib on suures osas kokku keedetud Reformierakonna eelneva 20-aastase valitsemisaja jooksul. Süüdistada praegust valitsust nõrkade ja väetite tagakiusamises on sama hea kui süüdistada eestlasi küüditamiste korraldamises.

Nüüd on opositsiooni jäänud Reform kodustanud presidendi, kes paneb nö hullu. Selles mõttes sarnaneb väga Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenkaga. Ent erinevalt Lukašenkast on president Kaljulaid ametisse määratud ametnik, kes ei vastuta mitte millegagi, kui vaid teiseks ametiajaks määramata jätmine välja arvata. Aga seda ta kardabki, et teda teiseks ametiajaks enam tagasi ei määrata ja seepärast plärtsub. Lootuses, et võim vahetub või siis allub olemasolev valitsus tema ähvardustele ja survele.

President muretses oma kõnes selle pärast, mis temast 30 aasta pärast arvatakse. See on aga juba praegu lapselegi selge: ta läheb ajalukku kui kõige rohkem Eesti riiki ja rahvast halvustanud president, aidates kaasa Eesti vaenlastele nagu üks kasulik idioot.

Eestis on küll täiesti võimalik see, et müüjatüdrukust saab president, aga põhiseaduses pole kahjuks ette nähtud stsenaariumi, mis saab siis, kui president kaotab mõistuse. Väikeriigi ja -rahva jaoks võib see olla üsna ohtlik, nagu eestlased on omal nahal kogenud.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised