Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ērika Kaša. Foto: Valga vallavalitsus

Pühapäeval Valga Jaani kirikus toimunud linna sünnipäevakontserdil andsid  Valga vallavanem Margus Lepik ja vallavolikogu esimees Külliki Siilak linna aukodaniku tiitli ja Raemedali üle kauaaegsele arstile Ērika Kašale, kes  on  töötanud Valga haiglas günekoloogina 20 aastat ehk alates 02.02.1998.a.

Uut Valga linna aukodanikku oli tulnud õnnitlema ka Valka kihelkonnaduuma esimees Vents Armands Krauklis.

75aastase Ērika Kaša panus töösse on tähelepanuväärne. Nende aastate jooksul on ta vastu võtnud üle tuhande sünnituse ning teostanud hulgaliselt keisrilõikeid ning günekoloogilisi operatsioone. Tänu temale on Valga haigla sünnitusosakond tuntud ning tunnustatud ka Läti kodanike poolt ning paljud tema patsientidest on pärit Lätist.  Ta on korduvalt  saanud tänulike patsientide poolt kiituse osaliseks.

„Oma töös on ta olnud väga kohusetundlik. Ta on väga hea arst. Tunnustan teda tema aususe, abivalmiduse, tarkuse ja kollegiaalsuse eest. Oma suure empaatiavõime ja hulgaliste teadmiste eest väärib ta igati tunnustamist,“ iseloomustas aukodanikku endine kolleeg, Valga vallavolikogu esimees Külliki Siilak.

Ērika Kaša esitas tunnustamiseks Valga Haigla juhtkond.

Ērika Kaša on sündinud 11. juunil 1942. aastal Valga vallas Kaagjärve külas läti peres (ema Karoliine ja isa August Voldemar Kiisler). Peres oli kuus last, viis tüdrukut ja üks poiss. Lapsepõlv möödus Ērikal Kaltsi talus ning eesti keele teadmised omandas ta oma vanaonu Jaakub Pekkult, kes oli peres abiliseks.

Kooliteed alustas ta Läti algkoolis Tomeenis, jätkas õpinguid Valka 1. keskkoolis. Peale keskkooli lõpetamist otsustas edasi õppima minna meditsiini erialale, kuna ta isa oli tihti haige. Lõpetas Riia 4. Meditsiinikooli ja 1972. aastal Läti Meditsiiniinstituudi. Peale eriala omandamist asus tööle günekoloogina Valka haiglasse, kus ta oli hulk aastaid ka günekoloogia ja sünnitusosakonna juhataja ning oli seal ametis kuni 2007. aastani, mil osakond haiglas suleti. Paralleelselt põhikohaga Valka haiglas alustas ta 1998. aastal tööd Valga haiglas, kus ta töötas günekoloogina kuni käesoleva aasta kevadeni.

1971. aastal abiellus Ērika lätlase Andrejsiga. Peres on üles kasvatatud kaks last, poeg ja tütar. Erika on vanaema neljale lapselapsele.

Erika hobideks on käsi- ja aiatöö. „Meie emal on kuldsed käed ja kuldne süda, seda on kinnitanud ka tema patsiendid. Ta oskab  teha kõiki töid, on abivalmis ja sõbralik inimene,“ iseloomustas oma ema tütar Anita.

Aukodaniku nimetusega kaasneb Raemedal ning rahaline preemia 1000 eurot. Kodanik kantakse ka Valga linna auraamatusse. Valga linna aukodaniku nimetus on linna kõrgeim tunnustus ja see omistatakse isikule austusavaldusena Valga linnale osutatud eriliste teenete eest.

Sünnipäevakontserdil esinesid Valga ja Valka muusikakoolide õpilased ja õpetajad ning ansambel Spirea.

Linna aukodaniku tiitlit antakse välja aastast 2005.

Valga linna aukodanikud:

2005                Aime Lõhmus
2006                Peep Audova
2007                Linda Markus
2008                Vikki Pennonen
2009                Ivan Mannine
2010                Laine Mänd
2011                Uno Heinla
2012                Ülo Mere
2013                Meelis Kivi
2014                Aasa Põder
2015                Sirje Päss
2016                Galina Babitš
2017                Ragnar Kond

Viimased uudised