Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Parempoolsete vaadete kaitsja Varro Vooglaid on pannud sotsiaalmeediasse pildid kondoomipakkidest, millega Reformierakond end valimistel reklaamib.

Siin on Varro jutt asja kohta:

Pean tunnistama, et kui ma esimest korda neid pilte nägin, mõtlesin et tegu on photoshopi produktiga. Ju eeldasin, et niisuguse madaluse ja labasuseni (kondoomipakil rahvuslipu värvide kombineerimine nilbete sõnumitega ning selle siis parteipropaganda teenistusse rakendamine) ei laskuks valimiste eelsel ajal isegi mitte põhimõttelageduse poolest tuntud reformierakondlased.

Tuleb välja, et eksisin. Eriti vastik ja tegelikult otseseselt skandaalne on, et tõsises demograafilises kriisis vaevleva riigi peaministripartei jagab laiali kondoome, millele on kirjutatud „Keskmaa beebitõrje”, justkui lapsed oleks mingid vaenlased või kahjurid, keda tuleb tõrjuda või kelle suhtes tuleb sisse seada relvasüsteeme nagu keskmaa õhutõrje. Grupiseksi propageerimine ei ole vähem vastik – rääkimata selle propageerimisest teismeliste seas, nagu reformierakondlased kuuldavasti teevad.

Ma ei taha siin kasutada erinevaid kangeid sõnu, mis iseloomustavad adekvaatselt sellise vaatepildi poolt esile kutsutud emotsioone, aga sügavalt eemaletõukav on see küll. Kui suur osa rahvast tahab, et tema üle teostaks riigivõimu sellise moraalse palgega seltskond, siis laieneb sama hinnang ka neile.
Võin täiesti kindlalt öelda, et kui EKRE juhtkond nõustuks valimiskampaanias sellise labasusega, siis mina kindlasti ei nõustuks EKRE nimekirjas kandideerima. Samas võin olla kindel, et pole vähimatki võimalust, et midagi niisugust tuleks kõne allagi. Parteide moraalne pale on tõesti vägagi erinev.

Viimased uudised