Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reedel hukkus Võrumaal Antsla linnas tulekahjus vanem meesterahvas.

Reedel, 6. oktoobril kell 22.27 teatati häirekeskusele, et Antslas Kooli teel põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes ulatusid leegid aknast välja. Suitsusukeldumise varustuses hoonesse sisenenud  päästjad leidsid põlevast toast tules hukkunud vanema meesterahva. Enne oli majast akna kaudu välja pääsenud seal elav naisterahvas, kes sai hiljem peavarju sugulaste juures.

Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest. Samal päeval oli hukkunu tõenäoliselt tarvitanud ka alkoholi. Päästjad hoiatavad, et alkoholijoobes põleva suitsuga pikali heitmine on surmav kombinatsioon. Ligi pooled tulekahjudest, kus hukkub inimene, saavad alguse hooletust suitsetamisest. Suitsetada on ohutum ruumidest väljas ning suitsukoni tuleb enne äraviskamist alati hoolikalt kustutada.

Laupäeval, 7. oktoobril kella 18.10 ajal põles Kose alevikus Karikakra tn sauna sees puidust ukseleng ning tihendusmaterjaliks olev kuiv sammal. Päästjad kustutasid tulekahju ning kontrollisid termokaameraga edasist tuleohutust.

Pühapäeval, 8. oktoobril kell 13.08 teatati, et Võru vallas Meegomäe külas kukkus koer välikäimlasse ning omanik ei saa teda kätte. Päästjad aitasid looma käimlast välja ja andsid üle omanikule.

Põlvamaa
Reedel, 6. oktoobril kell 12.13 teatati, et Vastse-Kuuste vallas Akste-Häätaru 2. km juhtus sõiduauto Toyota Yarisega liiklusõnnetus ning küljel olevast autost autos ei saa juhiks olnud naisterahvas välja. Päästjad tõstsid naise küljeukse kaudu välja ning tõukasid auto ratastele. Pärast ohutuse ning naise tervise kontrollimist jätkas auto teed.

Laupäeval, 7. oktoobril kella 17.53 ajal käisid päästjad Põlva-Reola mnt 23. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid viga saanud juhi autost välja. Kiirabi viis naise haiglasse. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Lõuna-Eesti pommigrupp
Laupäeval, 7. oktoobril sai Lõuna-Eesti pommigrupp teate, et Valgamaal Hummuli vallas Kulli külas oli tundmatu isiku poolt väljakaevatud ja metsa alla vedelema jäetud kolm tervet ja üks poolik 105 mm mürsk. Leiud võeti hilisemaks hävitamiseks kaasa.

Demineerijad juhivad tähelepanu, et kõik lõhkekehad on ehitatud sõjapidamise eesmärgil ning tapmiseks. Leitud lõhkekeha ei tohi ise puudutada ega transportida, vaid tuleb helistada häirekeskuse numbril 112, märgistada leiu asukoht ning jätta see meelde.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised