Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

antsla vald

Antsla ja Urvaste volikogud kiitsid kolmapäeval heaks kahe valla ühinemise, mille tulemusel moodustatakse ligi 4700 elanikuga Antsla vald.

Uue-Antsla rahvamajas kogunenud volikogud hääletasid esmalt uuele omavalitsusele antava nime üle.

Kui üle-eelmisel nädalal toimunud rahvaküsitlusel soovis 397 hääletanut vallale nimeks panna Antsla ning 222 hääletanut eelistas nimevarianti Urvaste, siis kahe volikogu ühisistungil kujunes vahe kahe nime vahel hoopis tasavägisemaks.

Salajasel hääletusel kogus nimevariant Antsla 12 ning Urvaste 11 häält, mis tähendab, et uus omavalitsus saab nimeks Antsla vald.

Sealjuures osales kahe volikogu ühisistungil 13 Antsla ning 10 Urvaste volikogu liiget. See tähendab, et Urvaste nime pooldajad said ühe toetushääle ka Antsla volikogust.

Kihelkonnanimi võib vajuda unustusse

Antsla volikogu liige Üllar Salumets kinnitas Lõunaeestlasele, et soovinuks uuele vallale anda nime endise kihelkonna Urvaste järgi ning hääletas seetõttu ka Urvaste nime poolt.

„Nüüd tuleb Antslaga edasi minna,” lisas ta. Salumetsa sõnul pole endisele Urvaste kihelkonnale Antsla nimeks panemises siiski midagi uut, sest 1950ndatel aastatel asus sel kohal Antsla rajoon, mis 1959. aastal Võru rajooniga liideti.

Kuna kahe ühineva valla elanike arv jääb alla haldusreformi seaduses nõutud 5000 elaniku piiri, jäädakse Antsla kandis nüüd ootama uut aastat, mil valitsus otsustab, kas ja millise omavalitsusega uus Antsla vald liidetakse.

Peaminister Jüri Ratas on varem Lõunaeestlasele kinnitanud, et valitsusel on õigus teha oma kaalutletud otsus ning pole välistatud, et mõnele vallale tehakse elanike arvu osas mööndusi.

„Ma olen öelnud, et kui 50 või 60 inimest on näiteks puudu [5000-st], siis see ei saa olla põhjus, et me teeme geograafiliselt absurdseid omavalitsusi,” kinnitas Ratas novembri lõpus Lõunaeestlasele antud intervjuus.

Arved Breidaks

Viimased uudised