Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Uus kooliaasta on peagi algamas ja sinu laps läheb 1. klassi? On õige aeg talle esimene mobiiltelefon soetada. Kuna valikuid on tohutult, siis annab 1a veidi kasulikku nõu, loe edasi!

Algklassi lapsele on telefon eelkõige vajalik selleks, et vanematega kontakti hoida. Seetõttu ei ole mõtet soetada tippklassi nutitelefoni, millel on kõikvõimalikud funktsioonid. Miks? Sest nutikad mobiiltelefonid põnevate funktsioonidega segavad õppetööle keskendumist. Tee valik lähtuvalt lapse east ja vajadustest!

Eelista pigem soodsamat mudelit

Väikesele lapsele ei ole mõistlik soetada väga hinnalist mobiiltelefoni. Teatavasti ei ole lapsed eriti hoolsad ning kipuvad asju kaotama. Eriti veel siis, kui tegemist on lapse esimese mobiiltelefoniga, mille olemasoluga ei ole ta veel harjunud. Kui soovid siiski kallimale mudelile panustada, siis veendu, et selle asukohta oleks võimalik kadumise korral vastava funktsiooni abil tuvastada.

Vali käepärane ekraani suurus

Foto: Shutterstock.com

Hiigelsuure ekraaniga mobiiltelefonid ei ole loodud laste pisikeste käte jaoks. Algklassi lapsele piisab täiesti mudelist, mille ekraan on alla 5 tolli. Antud mõõdus telefoni käsitlemine on lapsele mugav ja käepärane. Samuti on väiksemat telefoni lihtsam pisikestesse taskutesse mahutada. 1a soovitab enne ostu sooritamist koos lapsega erinevaid mudeleid katsetada, et leida kõige mugavam suurus.

Ainult vajalikud funktsioonid

Pisike algklassi laps vajab mobiiltelefoni eelkõige helistamiseks. Tänapäeva internetiajastul võiks telefon võimaldada ka internetis käimist – näiteks e-kooli pääsemiseks. Kõik muud funktsioonid ja äpid on aga pigem segavad faktorid, Mida rohkem on lapsel põnevaid võimalusi nutitelefonis toimetada, seda rohkem ta seal aega veedab. Küll aga ei tohiks meelelahutust täielikult unustada – mõned toredad mängud võiksid mobiiltelfonis siiski olla.

Mida rohkem erikaitseid, seda parem!

Foto: Shutterstock.com

Kuna elektroonika on siiski habras, siis tasub lapsele soetada telefon, mis on võimalikult „tugev”. Erinevad erikaitsed nagu põrutus-, vee- ja tolmukindlus on rangelt soovituslikud. Kvaliteetne ekraanikaitseklaas ja tugev telefoniümbris on veel lisaboonuseks. Hinnalised mobiiltelefonid võiksid olla kaetud ka nutikindlustusega, mis tuleb appi nii kukkumise kui telefoni varguse korral.

Soeta oma lapse esimene nutitelefon 1a.ee nutipoest! Määra valikmenüüs mugavalt nii hinnaklass, suurus kui vajalikud funktsioonid. Kui oled jäänud ostuga hiljapeale, siis ära muretse, kiire tarne päästab päeva!

Kommentaarid

Viimased uudised