Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allase kohta räägitakse, et ta räägib igaühele seda, mida kuulaja soovib. Tegemist on lihtsas keeles öelduna silmakirjaliku isikuga, kes kokku saades naeratab, aga seljataga sõimab pätiks.

Jutuga, et kõik teised on pätid, tema aga õige mees sai Allas esimest korda 2013. aastal Võru linnapeaks. Tal õnnestus selle päti-jutuga Võrus seljatada Reformierakonna võim, mis tundus kõigutamatu. Tandem Munski-Saarman arvati olevat igavene.

Allasest kui silmakirjalikust tegelasest annab tunnistust see, et ta on suutnud isegi Võru EKRE-katele naha vahele pugeda. Tähenduslik on see, et Allase reklaamplakatitel Võru linna peal pole sõnagi sotsiaaldemokraatidest – seal on põld, laps ja traktor. Allas distantseerib end teadlikult sotsidest, kuna sotside toetus on madal.

Samal ajal on Allas Võrumaa sotsiaaldemokraatide juht. Ta on erakonna juhtorgani – volikogu liige. Ehk siis osaleb Allas aktiivselt sotsiaaldemokraatide poliitikate kujundamisel. Allase osalusel on valminud sotside poliitika seoses homoabielude, migrantide ja aktsiisipoliitikaga. Ehk siis Allas ajab poliitikat, mis võitleb kõige selle poolt, mille vastu on EKRE.

Kuigi Allas kuulub sotside juhtorganisse, räägivad Võru inimesed, kuidas Allas käib ringi ja räägib, et ta polegi õige sots ja ei poolda tegelikult sotside poliitikaid. Kas on veel olemas suuremat silmakirjalikkust?! Sellise jutuga saab ehk Allas ise plusspunkte, aga õõnestab sotside renomeed. Sotsid aga lepivad sellega, sest peale Võru pole neile jäänud enam ühtegi kantsi Eestis.

Allase tegelikke vaateid peegeldab hästi reaktsioon uudisele, et Leedu-sarnase migrandikriisi korral rajatakse migrantide vastuvõtupunkt Eestis Võrumaale. Allas ei öelnud selle peale mitte midagi, kuigi näiteks Leedus tõi selline migrandikeskus kaasa sotsiaalse katastroofi. Allase linnavalitsus on juba varem mänginud mõttega rajada Võrru pagulaskeskus.

Linnapea Anti Allas nimetab konkurente pättideks, aga ise kaitseb pätte nii oma erakonnas kui ka laiemalt. Palju on kirjutatud korruptantidest Võru linna juhtkonnas. Lisaks kiidab Allas sotsiaalmeedias takka sotside valimiskampaania tegemisele koolis, kuigi see on puhas pätitegu.

Kokkuvõttes on Lõuna-Eestis kujunenud välja täiesti ummamuudu olukord, et kõige suurema toetusega erakond on EKRE, aga hääled lähevad valimistel millegipärast sotsidele. Põhjuseks on asjaolu, et Allase-sugused tegelased on oma silmakirjaliku jutuga inimestel pea segi ajanud.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised