Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alates 10. novembri sissemurdmisest Karksi tanklasse on maapoodidesse ja -tanklatesse sissemurdmine mõne kuuga lausa kolmekordistunud, näitab turvafirma Rapid Security varavastaste kuritegude analüüs.

„Mullu kuni oktoobrini murti maapoodidesse sisse keskmiselt paaril korral kuus, ja siis see järksu kolmekordistus,” rõhutas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma. „Seejuures on alates novembrist maal asuvatesse tanklatesse sisse murtud 13 korral, mida on rohkem kui tavaliselt aasta jooksul.”

Maapoodidesse ja -tanklatesse sissemurdmise laines, mille eest politsei hiljuti hoiatas, ulatub kahju kahel juhul kolmest üle 500 euro. Enim sissemurdmisi toimub ööpäeva esimestel tundidel, tüüpiliselt ukse või akna lõhkumise teel.

Põldma kinnitusel arvestavad vargad sellistel juhtudel küll valvekaamerate olemasoluga, kuid kvaliteetne kaamerapilt teeb varga tabamise siiski lihtsamaks. „Kaasaegset juhtmevaba kaamerat ei saa ka niisama lihtsalt välja lülitada, see on autonoomse toitega ja annab rikkumise korral kohe häire,” selgitas Põldma.
Rapid Security on Skandinaavia turvaettevõte, mille Eesti haru pakub valveteenuseid ja -tehnoloogiat kõigis kolmes Balti riigis.

Analüüsi aluseks on Politsei- ja Piirivalveameti avaandmed enam kui 100 000 õigusrikkumise kohta.

Kommentaarid

Viimased uudised