Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui eelmisel aastal käisid riigiametnikud nn välitöödel Ida-Virumaal, siis tänavu suvel korraldatakse nädalapäevad kestev valitsusasutuste töö Kagu-Eestis. Loodetakse, et see aitab peatada pealinna melu kaugenemist maaelust.

Projekti üldnimetust ametnike välitööd tuleb mõista siiski ülekantud tähenduses, sest otseselt murakasohu mätta otsa või aasale heinasaadu alla riigiasutuste töötajaid ei saadeta. Sõna „väli” on siinkohal mõistes – väljaspool Tallinna, vahendab Maaleht.

Kui mullu korraldas asja kultuuriministeerium, siis sel korral on ohjad haaranud rahandusministeerium, veel konkreetsemalt selle haldusalas tegutsev regionaalarengu büroo portfellita riigihalduse ministri Jaak Aabi juhtimisel.

Riigiametnike töö Kagu-Eesti omavalitsustes toimub ajavahemikus 8.–16. august, selle korraldamisega on projekti koordinaatori Eveli Kuklase sõnul tegevuses 33 riigiasutust, korraldamas on seda sadakond inimest ja töö toimub 11 kohalikus omavalitsuses. Kaasatud on näiteks ministeeriumid, päästeamet, EAS jne. Rahaliselt kulub otseselt korraldamiseks 20 000 eurot.

Lähemat infot ametnike välitöödest saab huviline rahandusministeeriumi kodulehelt eraldi välitööde keskkonnast. Minister ja peakorraldaja kinnitavad, et mingit saladust maakondlikest töögruppide koosolekutest ja seminaridest ei tehta, ajakirjanikud on neile teretulnud ja kokkuvõtteid toimuvast hakatakse avaldama ka nimetatud veebipaigas.

Viimased uudised