Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Anti Allase võimuletulekuga Võru linnas loodeti ja oodati 5 aastat tagasi messiat, kes lööb kõik pätid võimult minema ja annab linna arengule sisse uue hoo. Tegelikkuses on aga just Allase ajal pääsenud pätid võimu juurde, mistõttu on kunagisest Kagu-Eesti pärlist saanud räämas kaltsukapealinn.

Võru linn hääbub nii kiiresti, et seda tunnistavad juba linna juhid ise. Kiire lahendusena allakäigu vastu pakutakse välja võitlust puuetega inimestega, keda korruptsioonis süüdi mõistetud abilinnapea Sixten Sild nimetab „hälvikuteks”. Need nn hälvikud häirivad Võru linnavalitsust, kuna „takistavat” normaalsete inimeste elu-olu, mis jäävat „kipakaks”.

Varem olid kõiges halvas süüdi pätid, nüüd puuetega inimesed. Linnavalitsus enam endist päti-juttu ajada ei taha, kuna päris pätid on asunud linnas toimetama. Millegipärast ei võta enam Võru teemal sõna kohalik aktivist Kalvi Kõva, kes oli varem kõige suurem Võru pätluse vastane võitleja. Selle asemel ajab Kõva koos Ossinovski, rahvasuus Sossinovskiks ristitud rahvavaenuliku ministriga aktsiisiide tõstmise asja, mis niigi räsitud maaelu lõplikult välja suretab. Ju siis ei julge Kõva enam Võrru nägu näidata ja tulevikus ootab teda soe koht mõnes Ossinovski papa ettevõttes.

Võru linnavalitsus on aga leidnud uued vaenlased: puuetega inimesed. Kes justkui segavad elu-olu. Seda arvab peapätt ehk siis korruptsioonikuriteos süüdi mõistetud abilinnapea Sixten Sild. Olgu lisatud, et Sild vastutab Võru linnavalitsuses sotsiaalse poole, sealhulgas puuetega inimeste heaolu eest. Ehk kits on pandud kärneriks, nii nagu on tõusnud õhku kahtlused ka Võru vee-ettevõtte puhul.

Nüüd on viimane aeg tunnistada ja tähelepanu juhtida sellele, et mitte puuetega inimesed, vaid pätid Võru linnavalitsuses on arengu tuksi keeranud. Nii et noored ja mõtlevad inimesed on sunnitud lahkuma. Puuetega ehk erivajadustega inimesed ei ole suutelised kaltsukapealinnast lahkuma, mistõttu nende osakaal muudkui suureneb. See häirib nüüd Võru linnavalitsust, mistõttu otsitakse võimalusi puuetega inimestest vabanemiseks.

Tegelikkuses tuleks esmajärjekorras muidugi vabaneda neist pättidest, kes on oma saamatuse ja tegematajätmistega andnud Võrule kaltsukapealinna kuulsuse. On selge, et kui istuda saamatult käed rüpes, siis omandab Võru linn mõne uue, veel hullema kuulsuse. See on suur kontrast võrreldes veel 5-6 aasta taguse ajaga, mil Võrru planeeriti erinevaid teemaparke ja investeeringuid. See oleks toonud linna raha ja töökohti ning aidanud inimesi kinni hoida.

Võru linn omakorda annab suuna ette tervele piirkonnale, mis tähendab, et Võru linna halb kuulsus ja juhtide saamatus mõjutab tervet Kagu-Eestit. Mis päädib sellega, et Ossinovski ja tema sabarakk Kalvi Kõva soovivad Lõuna-Eesti haiglate sünnitusosakonnad kinni panna.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised