Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

puidufirmad

Aprillis käivitub Eesti ja Läti puidusektori ettevõtete koostööprojekt, mis keskendub disaini rakendamisele ja ekspordivõimekuse kasvatamisele.

„Kagu-Eesti nutika spetsialiseerumise valdkond on puit,” rääkis projekti juhtiva puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter juhataja Kalev Kaarna. „Ammu ei vasta tõele pikalt levima jäänud veendumus, et puidutöötlemine on midagi väga traditsioonilist, igal juhul ressursimahukat ja loodav lisandväärtuski on madal.”

Erinevalt paljudest teistest majandusvaldkondadest on puidu- ja mööblitootmine Kaarna kinnitusel kasvav valdkond ja üha suureneva lisandväärtusega.

„Nutikatel lahendustel on selles vallas meeletu potentsiaal. Käesoleva projekti eesmärk on astuda puidu ja mööbli tootmise ning töötlemise suur samm edasi: näidata sektori arengupotentsiaali, aidata väiksemaid kohalikke ettevõtteid eksportturgudele ja kasvatada juba eksportivate ettevõtete mahtusid.”

Eesti-Läti ühisprojektis osalevad peamiselt Võru maakonna ja Vidzeme regiooni puidu- ja mööbliettevõtted. Projekt kestab 2019. aasta lõpuni ning viiakse ellu Eesti-Läti programmi toel kogueelarvega 325 000 eurot.

Lõunaeestlane

Viimased uudised