Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: J.P.Hion

19. juunini saab kandideerida Tartu Ülikooli residentuuri erialadele. 46 erialal on tänavu kohti 165 arst-residendile. Esmakordselt võetakse avaldusi ja dokumente vastu ka sisseastumise infosüsteemi SAIS kaudu.

Kõige rohkem kohti on peremeditsiini residentuuris, kus saab õppima asuda 35 arst-residenti. Peremeditsiinile järgnevad psühhiaatria 11, erakorraline meditsiin ja radioloogia üheksa, anestesioloogia ja intensiivravi kaheksa, restauratiivne hambaravi, sisehaigused ning sünnitusabi ja günekoloogia seitsme residentuurikohaga.

Tartu Ülikooli residentuuriprodekaan Urmas Lepner ütles, et residentuurikohtade arv põhineb riigi tellimusel. „Suurema vastuvõtuarvuga erialad on riigi jaoks prioriteetsed ja nendel erialadel ootab riik maksimaalset täituvust,“ selgitas ta.

18 erialale võetakse õppima vaid üks arst-resident ja seepärast võib kohati tekkida tihe konkurents. Lepner lisas siiski, et tulevasel arst-residendil ei tasu seda peljata. „Kogemus näitab, et lõpuks leiavad kõik residentuuri kandidaadid endale erialade hulgast sobiva.“

Positiivsed muutused

Lepneri sõnul on Eesti residentuurikorralduses viimase aasta jooksul toimunud nii mõnigi muudatus, mis teeb residentuuri läbimise paindlikumaks ja võiks tulevasi arst-residente motiveerida.

Näiteks saab sellest aastast alates läbida residentuuri osakoormusega. See võimalus on arst-residendil, kes on kuni kolmeaastase või puudega lapse vanem või eestkostja, õpib doktorantuuris või hooldab pereliiget, kes vajab haiguse, puude või muu erivajaduse tõttu igapäevatoimingutes abi.

Samuti saavad arst-residendid vajaduse korral residentuuri omal soovil üheks kuuks kuni üheks aastaks peatada; varem oli see võimalik vaid teatud tingimustel.

„Esimest korda on arst-residentide poolt valitud kaks esindajad ka Tartu Ülikooli residentuurikomisjonis. Nii saavad nad seal eriala üldjuhendajate, üliõpilaste, Eesti Arstide Liidu ja Eesti Haiglate Liidu esindajate kõrval residentuuri korralduslikes küsimustes kaasa rääkida,“ ütles Lepner, avaldades lootust, et arst-residentide suurem kaasatus otsustusprotsessidesse aitab residentuuri kujundada eriarstiks õppijate ootustele vastavaks.

Alates 1. aprillist 2020 on täiskoormusel töötava arst-residendi brutopalk 2233,34 eurot kuus.

Dokumentide esitamine

Residentuuri saavad kandideerida üldarsti või hambaarsti kutse omandanud isikud, kes on registreeritud arsti või hambaarstina Terviseametis.

Dokumendid tuleb esitada hiljemalt 19. juuniks

  • sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee,
  • e-posti aadressil residentuur@ut.ee,
  • postiaadressil Ravila 19, 50411 Tartu, või
  • tööpäevadel Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Ravila 19.

Rohkem teavet residentuuri kohta on residentuuri veebilehel.

Kommentaarid

Viimased uudised