Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

A1000 Marketi juht Einar Visnapuu. Foto: Lõunaeestlane

Kui paarkümmend aastat tagasi puudus Võru inimestel juurdepääs tõeliselt madalatele hindadele, kuna Tirsi pood Võrru ei jõudnud, siis nüüd on olukord teine: Tirsiga sarnane A1000 Market avas täna ühe esimestest poodidest just Võrus. 

Kokku on Eestis avatud kolm A1000 poodi: septembris Tartus, oktoobris Valgas, ja nüüd detsembri algul Võrus. Seejuures on Võru pood neist suurim.

A1000 Marketi hindadest pole mõtet pikalt rääkida – need räägivad enda eest ise. Kohati on hinnad poole madalamad kui mujal poodides, nii et nutt tuleb peale. Nagu rääkis poe juhataja Einar Visnapuu, siis on võimalik pakkuda odavamat hinda, kui kaupa otsida, ja näiteks Saksamaal ning Poolas ongi selline tase. Samuti näitab senine kogemus, et isegi paari poega on võimalik saada juba väga head hinda.

Visnapuu ütles, et Tartu ja Valga poodide senine kogemus näitab, et ka odavalt müües on võimalik majanduslikult edukalt hakkama saada, aga seda, kui palju Võru poodi raha sisse pandi, polnud nõus ta avalikustama.

Pärast avamist oli täna poes sadakond inimest ning põhiliselt uudistati hindu, aga küllalt palju juba osteti. Lisaks toidukaubale on müügil ka tööstuskaubad, näiteks auto klaasipesuvedelik, kodukeemia, sukad-sokid ja lambipirnid.

Kaup on nagu hulgilaos kõik aluste peal ja seda on mugav osta hulgi. Puu- ja juurvilju veel müügil pole, aga need pidid paari nädala jooksul lisanduma.

Müügil on ka Eesti kaupa, näiteks Metsavenna talu toorpiim hinnaga 65 senti liiter. Metsavenna piim on müügil ka Tartus ja Valgas.

Ja see pole veel kõik. A1000 poode haldav ettevõte A1M OÜ registreeriti koos 40 töötajaga Tallinnast Võrru, mistõttu peaks Võrule senisest rohkem maksuraha laekuma. Firma pole alustanud päris tühjalt kohalt: nimelt leiame firma juhatusest ka endise Võru Tarbijate Ühistu juhi Tarmo Lauringu.

Einar Visnapuu rääkis, et alustas kaubanduses päris nullist. Neli aastat tagasi hakkas ta Luhamaa tollilao juures alkoholipoodi pidama ning kliendid olid põhiliselt venelased. Sealt edasi laienes alkoholi müük Lätti – selleks andis tõuke Eesti valitsuse aktsiisipoliitika. Ning nüüd laienetakse kaubandusse.

Alko 1000 on kuulus selle poolest, et pani Tallinnast Läti piirini käima soomlaste jaoks eraldi alkobussid. See meenutab aega, kui Tallinnas paarkümmend aastat tagasi avatud esimese Maksimarketi juurde endistes ETKVLi ladudes Laagris pandi kesklinnast Viru väljakult eraldi bussid käima.

Odavpoe idee pole iseenesest midagi uut: Saksamaa rikkaim mees Dieter Schwarz alustas oma Lidli poeketiga ligi 40 aastat tagasi just samamoodi ja nüüd on Lidl laienenud üle terve maailma.

A1000 Marketit on samuti kavas laiendada ning järgmisel aastal avada paarkümmend poodi Põhja-Eestis.

A1000 on suur spordi toetaja. A1M Motorspordi värvides sõidavad autorallit näiteks Siim Plangi ja Urmas Roosimaa.

Galeriid ja videot vaata allpool!

Viimased uudised