Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

2023. aastal toimusid loometalgud Võru vallas Parksepas. Foto: Ula Malinska-Mark

22. maist kuni 2. septembrini on võimalik esitada oma ideid VIII Vunki Mano! Loometalgutele. Loometalgud toimuvad sel aastal 11.-12. oktoober Rõuge Põhikoolis.

Korraldusmeeskonna sõnul on ideekorje alanud tavapäraselt paar kuud enne loometalguid. Sel aastal otsustati teha teisiti ning ideekorje algab juba kevade lõpus. „Me loodame nii aidata kaasa sellele, et aasta jooksul tekkinud mõtted, kuidas Võru maakonnas midagi paremaks muuta või edasi arendada ei kukuks suvepuhkuste vältel maha ega jääks ripakile,” ütles Võrumaa Arenduskeskuse juht ja korraldusmeeskonna liige Tiit Toots.

Loometalgute mentor Mai Timmi rõhutab, et idee esitamiseks ei pea olema olemas kaasamõtlejaid ja valmis meeskonda. „Pärast ideekorje lõppu lähevad esitatud ideede kirjeldused üles meie kodulehele, kus kõik saavad sellega tutvuda ning sobiva meeskonnaga liituda,” ütles Timmi. „Ideid saavad esitada kõik, kes näevad kodaniku, lapsevanema või mõne muu rolli kaudu neid murekohti, probleeme ja väljakutseid, mille üle Võru maakonnas tuleb kindlasti arutada,” lisas ta.

Koostöö lätlastega

Loometalguid korraldab juba kaheksandat korda Võrumaa Arenduskeskus koostöös Kasvulava OÜ-ga. Sel aastal on sündmus osa ka projekti „Turismimarsuutide ligipääsetavuse arendamine” tegevustest. Projekti kesksel kohal on igakülgse ligipääsetavuse arendamine ning Võru maakonna kohalike omavalitsuste meeskondadele on veebruarist alates toimunud foorumid. Foorumite eesmärgiks oli aidata mõista erinevaid vajadusi ning õppida neid koostöös lahendama. Täna toimus ühtlasi ka kolmas foorum, mille põhiteemaks oli info ligipääsetavus nägemis- ja kuulmispuude korral.

Projektijuhi Astrid Org’i sõnul on loometalgud aastate jooksul ligipääsetavuse arendamisesse Võru maakonnas ka juba panustanud. „Vaadates osalenud ideid hakkab silma mitmeid, mis on suurendanud kõikide ühiskonnaliikmete võimalusi olla kaasatud ja vähendanud ohtu jääda erivajaduse või näiteks mõne liikumisraskuse tõttu kõrvale,” ütles Org.

Projekti tegevuste raames on loometalgutest osa võtma oodatud ka mõnikümmend lätlast, kelle seas on peamiselt kohalike omavalitsuste ametnikud ning sealsed piirkonna aktiivsed eestvedajad. Tiit Toots ütles, et tegelikult ei ole see esimene kord kui loometalgutest võtavad osa inimesed teistest riikidest peale Eesti. Näiteks 2019. aastal Varstus toimunud loometalgutel tegelesid Tallinna Ülikooli välistudengid küsimusega kuidas aidata eriliste vajadustega inimeste loomingul jõuda rõivadisaini osaks. „Me oleme sündmuse korraldanud nii, et kõigil osalejatel oleks mugav ning ei tekiks keelebarjääri. Toimuvat tõlgitakse sünkroontõlgi abil ning ka meeskonnatöö on vastavalt seatud,” ütles Toots.

Rohkem infot: vunkimano.ee

Viimased uudised