Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erge Jõgela
Tartu linnavalitsus sõlmib Tartu-Rahinge kergliiklustee ehitamiseks lepingu Asfaldigrupp OÜ-ga. Esimese etapina ehitatakse 3,2 kilomeetri pikkune lõik Rahinge külani. 
„Rajatav kergliiklustee muudab Tartu maapiirkonna elanikele jalgsi ning rattaga liiklemise oluliselt mugavamaks ja ohutumaks. Kuna sealsed asulad ei paikne linnast kaugel, siis toob uus kergliiklustee juurde rattaga linna sõitjaid. Nii Rahingel kui ka Ilmatsalus on olemas rattaringluse parklad. See on väga mõistlik ja vajalik, et kuni kümmekond kilomeetrit linnasüdamest eemal paiknevad asulad on Tartuga maanteeäärsete kergliiklusteedega ühendatud,” ütles abilinnapea Raimond Tamm, kes lisas, et täiendavad kilomeetrid kergliiklusteid rõõmustavad kindlasti ka paljusid tervisesportlasi.
Tartu-Rahinge kergliiklustee esimest etappi alustatakse juunis, kui ehitatakse välja 3,2 kilomeetri pikkune lõik Rahinge külani. Esimese etapi ehitamiseks on ette nähtud neli kuud. Tuleval aastal jätkatakse teed Tüki külani ja ehitatakse kergliiklustee haru Rahinge järveni.
Valgustusega kergliiklustee ehitatakse eraldiasetsevana maantee paremale küljele. Uue tee rajamisega soovib linn kergliiklusteede võrgustikku laiendada ja olemasolevaid teid ühendada, samuti soovitakse parandada kergliiklejate liiklusohutust maanteedel ja nende ristmikel.
Tartu-Rahinge kergliiklustee ehitamine maksab 573 600 eurot.

Viimased uudised