Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

1.-27. oktoobrini toimub Eestis kombineeritud väekaitse koostööõppus koos Saksamaa relvajõudude, Eesti õhuväe ja mereväega, kus harjutatakse oluliste infrastruktuuride kaitsmist. Säärane õppus annab võimaluse harjutada kahel riigil omavahelist koostööd, vahetada vajalikke kogemusi ja teadmisi ning neid õppuse raames praktiseerida. 

„Kohe algusest peale on Eesti ja eestlased meid väga hästi vastu võtnud. Ootame huviga võimalust vahetada oma teadmisi, taktikaid ja protseduure, mis puudutavad mereväe ja õhuväe baaside kaitset. Seda tehes saadame me tugeva sõnumi oma liitlastele ja sõpradele Eestis, et me oleme valmis vajadusel Eesti kaitseväge kiiresti tugevdama,” ütles Saksamaa kontingendi ülem kolonelleitnant Andre Knappe.

Kootööõppus toimub 1.-27. oktoobrini Tallinnas ja Ämaris, ning selle aja jooksul mängitakse läbi erinevaid stsenaariume, mille vältel harjutavad Saksa relvajõud koostöös Eesti kaitseväelastega oluliste infrastruktuuride kaitsmist. Säärane õppus annab võimaluse harjutada kahel riigil omavahelist koostööd, vahetada vajalikke kogemusi ja teadmisi ning neid õppuse raames praktiseerida.

Baltic Tigeril on planeeritud osalema kokku ligi 400 kaitseväelastosalevad Saksa õhujõudude rügement Friesland, Saksa merejalaväelased, Eesti ja Saksamaa miinituukrid ning Eesti rannikukaitsedivisjon ja Ämari lennubaas.

Viimased uudised