Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Märten Kala. Foto: Maksim Toome

Möödunud nädala sügisvaheajal toimunud Rahatarkusepäev pakkus noortele põnevaid teadmisi ja praktilisi oskusi enda finantskirjaoskuse kasvatamiseks. Erakordselt suur huvi päeva vastu kinnitab laste soovi ja valmisolekut rahaga seotud tarkuse kasvatamiseks, mistõttu tõotab Rahatarkusepäevast kujuneda vahva järjepidev traditsioon.  

Laste ja noorte loovuskiirendite võrgustiku VIVITA, Eesti finantstehnoloogiaettevõtte Admiralsi, MTÜ Mängides Targaks ja Rahandusministeeriumi koostöös aset leidnud laste ja noorte Rahatarkusepäev toimus esmakordselt. Lapsed ehitasid endale rahakassa ja mängisid üheskoos põnevaid rahatarkuse teemalisi lauamänge. Inspireeriva sõnavõtuga esines 2021. aasta Ajujahi võitja ja keskkonnasõbraliku ettevõtte Münt, mis tänaseks on tuntud kui Others, kaasasutaja Märten Kala.
Märten Kala rääkis lastele, kuidas edu võti peitub järjepidevuses. „Ka meie pidime tegema palju katsetusi, enne, kui asjad toimima hakkasid. Oluline on enda jaoks selgeks mõelda põhjused, miks mingeid asju teha. See aitab keerulistest olukordadest üle olla. Oluline õppetund on see, et tuleb julgeda inimestega rääkida, sest tegelikult on inimesed väga abivalmid ja lahked oma kogemusi jagama. Tuleb julgeda nõu küsida!“ andis Ajujahi võitja lastele nipi, kuidas finantsvabadusele alust hakata laduma.
„Möödunud kevadel tutvustasime heategevusprojektina sündinud Eesti esimest laste rahatarkuse teemalist Rahatarkuse kompass, mis pälvis väga palju huvi ja positiivset tagasisidet. Kinkisime mängu 32 koolile üle Eesti ja loodame, et saame lähikuudel mängu jagada juba järgmiste koolidega, sest mängu müügist saadud kogu tulu suunasime uute rahatarkuse mängude tootmiseks,“ tutvustas Rahatarkusepäeva eestvedaja, Triin Ott, Admiralsist.
„Finantskirjaoskuse vundamendi ladumiseks ei ole kunagi liiga vara ja see on järjepidev protsess. Seetõttu mõtlesime, kuidas astuda lauamängu ja lastega koos järgmine samm. Rahatarkusepäev koolivaheajal tundus suurepärase mõttena, kuidas  pakkuda harivat ja samas meelelahutuslikku ajaviidet. Selline ühine kokkusaamine tõestas, et lapsed on väga huvitatud raha teemadel kaasa mõtlema ja mis peamine – õppima. Lapsed on väga vahvate ideede ja küsimustega. Nad tunnevad suurt huvi sellest vastu, kuidas teha tarku otsuseid ja kuidas olla ühel päeval finantsiliselt vabad,“ lisas Triin Ott.  

VIVITA kogukonnajuht Anette Heleri Lind ütles, et huvi päeva vastu oli väga suur: „Kokku osales rahatarkusele keskendunud päeval 33 last vanuses 8-14. Partnerina tunneme suurt rõõmu, et Vivita laste- ja nooruskiirendis sündis selline pilootprojekti põhine päev, millest võiks kujuneda pikaajaline traditsioon. Lastele pakub suurt huvi kuulata teiste edust ja õnnestumistest, mis annab noortele inspiratsiooni ja soovi sama kogeda.”

Viimased uudised