Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Sel nädalal lõpetab ajateenistuse üle 2000 sõduri – 1. jalaväebrigaad saadab reservteenistusse ligi 1500 ning 2. jalaväebrigaad ligi 700 sõjalise väljaõppe läbinud noormeest ja neidu.

Eile oli 1. jalaväebrigaadi juuli ning oktoobrikutse sõduritel viimane teenistuspäev, mille puhul kogunesid Paldiski ja Jõhvi linnaku sõdurid Tapa linnaku riviplatsile, et kõik üheskoos viimast korda rivis seista.

„Teie kõige tähtsam osa teenistusest algab homme, kui te muutute reservväeks ning olete valmis igal ajahetkel tõusma müürina selleks, et kaitsta meie kõikide õigust oma keelele, oma kultuurile, ja oma otsustamisele,“ ütles pidulikul rivistusel kolonel Vahur Karus.

Kolonel Karus soovis, et tänased sõdurid võtaksid tsiviilellu kaasa teistega arvestamise oskused, öeldes, et eesmärgi poole püüdlemine ühiselt annab palju parema tulemuse kui üksi pusimine.

Pärast rivistust said tulevased reservväelased Tapa linnakus toimunud karjääripäeval tutvuda karjäärivõimalustega erinevates Eesti jõustruktuurides ning õppeasutustes. Samuti said sõdurite viimast rivitust vaatama tulla ka nende vanemad ning sõbrad.

Suurtükiväepataljonis teenistust lõpetav reamees Vladimir Judin tutvustas Tapa linnakusse avatud uste päevale tulnud külalistele oma üksuse 155-millimeetrist haubitsat.

„Veidike on kahju, et see aeg läbi saab. Meil on väga äge kokkutöötanud meeskond. Ajateenistus andis mulle enesekindlust, tegi füüsilist vormi paremaks, arendas enesedistsipliini ning õpetas mitte pikalt arutada selle üle, kas üks või teine asi on võimalik või mitte, vaid tegudele asuda,“ nimetas reamees Judin asju, mida ta ajateenistusest kaasa võtab.

Õhtul pakuti 1. jalaväebrigaadi sõduritele väliõhtusööki ning sai nautida Kaitseväe orkestri ajateenijate rockbändi Kitarripatarei, poplaulja Eleryni ning Rakvere Amici tantsutüdrukute esinemist.

Kommentaarid

Viimased uudised