Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Olerex

Eesti suurim kütusemüüja Olerex otsustas enne pikka nädalavahetust anda klientidele võimaluse soodsa kütusega maale sõita ning langetas diislikütuse hinda juba täna, kuigi aktsiis langeb homsest ning tanklates on mõningased varud. Olerexis maksab diislikütuse liiter 0,999 eurot, püsiklientidele viis senti vähem. Viimati oli hind Eesti tanklates alla euro rohkem kui neli aastat tagasi, märtsis 2016.

„Inimeste ootus diislikütuse hinna langetamiseks oli suur, seda mõjutas ennekõike toornafta madal maksumus,“ rääkis Olerexi sisseostu- ja logistikajuht Anton Šafrostin. „Ameerika toornafta asemel müüme siiski Euroopas valmistatud konkreetseid kütuseid, samuti tuleb arvestada, et kütuse hinnast moodustavad umbes 60 protsenti riigimaksud, seega on aktsiisilangetus riigi poolt oluline ja tervitatav samm. Omalt poolt alandasime hinda rohkem, kui aktsiisilangetus kaasa tooks. 20 senti soodsam liiter tähendab, et 50 liitri tankimisel on hinnavõit 10 eurot. Loodame, et rahvusvahelised vedajad hakkavad taas Eestis tankima ja usume, et peatselt jõuab madalama hinnaga kütus ka teiste toodete hindadesse,“ lisas Šafrostin.

Eesti suurima kütuse jaemüüja Olerexi müügivõrku kuulub 97 täisteenindusjaama ning tanklat üle Eesti. 1994. aastal asutatud ettevõte põhineb 100 protsenti Eesti kapitalil ja annab tööd ligi kaheksasajale inimesele. Elutähtsa teenuse pakkujana tagab Olerex kliendile lisaks erinevatele kütustele ka peamised toidukaubad ja esmatarbekauba tavapoe hinnaga.

Viimased uudised