Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu võttis täna vastu 2021. aasta riigieelarve. Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul suudab Eesti tänu kevadisele lisaeelarvele ja järgmise aasta eelarvele tervise- ja majanduskriisist edukalt välja tulla.

2021. aasta riigieelarve kolmandal lugemisel ütles Aivar Kokk, et eelarves kajastub märkimisväärne panus tervishoidu. „Suuname ligi 146 miljonit Eesti Haigekassa toetusteks ja selleks, et olla valmis võitluseks koroonaviirusega, tegime otsuse haiguspäevade hüvitamiseks alates teisest päevast. Tervishoius näeme investeeringuid ka haiglatele.“ Eraldi tõstis Kokk esile järgmise aasta pensionitõusu ja vanemapensioni kasvu.

Kokk toonitas, et tuleval aastal ootab meid ees läbi ajaloo suurim riigikaitse eelarve. „Alates taasiseseisvumisest pole meil olnud valitsust, kes oleks panustanud riigikaitsesse sellises ulatuses. Tuleval aastal ligi 2,3 protsenti SKP-st.“ Riigikaitse on Isamaa prioriteet.

Tema sõnul seadis Isamaa eelarveläbirääkimiste eel prioriteediks teadus- ja arendustegevuse. Teadus- ja arendustegevuse rahastamine tõuseb 1 protsendini SKP-st eesmärgiga suurendada Eesti konkurentsivõimet.

Järgmisel aastal on riigieelarve kulutuste maht pea 13 miljardit eurot ja tulude maht ligi 11 miljardit eurot. Vahe on tingitud vajalikest investeeringutest majanduse kasvu taastamisse, tänu millele ületab kulude maht tulude kasvu.

Viimased uudised