Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Regionaalministri otsus kaotada ära üleriigiline kodualuse maa maksuvabastus ning tõsta hüppeliselt teiste otstarvetega maade maksumäärasid on löök inimeste turvatunde pihta, ütles Isamaa aseesimees Aivar Kokk.

„Kui inimene rajab endale kodu, olgu selleks korter või maja, siis sellest saab tema kindlus, tema turvatunde paik. Selle tunde õõnestamine on vastuvõetamatu,” ütles Kokk. Just Isamaa eestvedamisel vabastati 2013. aastal kodualune maa üleriigiliselt maamaksust.

Kokk lisas: „Ärev julgeolekuolukord ning valitsuse otsuste tulemusel lahvatanud toimetulekukriis tekitavad niigi pingelise õhkkonna. Riigikogu valimiste eel kindlusest ja toimetulekust rääkinud erakonnad on viimase aasta jooksul süstemaatiliselt neid mõlemaid lõhkunud. Nüüd minnakse inimeste kodude kallale.”

Kokk rõhutas, et ühtegi maksupoliitilist otsust ei saa vaadata eraldiseisvana, vaid peab hindama kogumis. Nii on Eesti kõrged energiahinnad, inflatsioon ning aina kasvav otseste ja kaudsete maksude määr viinud paljud Eesti pered raskesse rahalise seisu.

„Valitsus peab oma otsustega tagama kindlustunde, et peres on vanematel töö ja perel oma kodu. Igaühel peab olema võimalus elada oma kodus. Sellepärast ei pea Isamaa õigeks, et tavalised koduomanikud maksavad oma kodu eest lisaks ostuhinnale igal aastal ka maamaksu,” sõnas Kokk.

Isamaa aseesimees ütles, et valitsus veeretab vastutust enda tegemata tööde eest oma õlult minema. „Me näeme seda läbirääkimistes õpetajate palgaküsimuses, kus valitsuse murtud lubaduste täitmist oodatakse omavalitsustelt, sealjuures rahalist tuge pakkumata. Nüüd öeldakse ka maamaksu osas, et omavalitsused peavad ise otsustama, millises mahus enda maid maksustatakse ja kui palju maksu tõstetakse, et õigustada nende riikliku rahastuse kärpimist. See on valitsuserakondade poolt vastutusest kõrvalehiilimine, mida Isamaa kindlasti ei aktsepteeri.”

Viimased uudised