Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Unsplash

Ettevõtte kasvatamine nõuab palju tööd – planeerimine, strateegia ja eelarve koostamine on alles algus. Oma edukuse suurendamiseks peate olema valmis investeerima piisavalt aega ja vaeva, et luua tugev alus jätkusuutlikuks kasvuks.

Üks kõige olulisem asi, mis peab olema õigesti tehtud, on tugev finantsplaan. See peaks sisaldama täpselt määratletud eesmärkidega eelarvet ja üksikasjalikke prognoose teie ettevõtte võimalike tulude kohta. Lisaks peate arvestama oma ettevõtte juhtimisega kaasnevaid erinevaid kulusid, nagu palgad ja tarned, et saaksite täpselt hinnata mis tahes projektide või algatuste elujõulisust.

Miks faktooring?

Valikus olevaid strateegiaid oma ettevõttele tugeva finantsvundamendi tagamiseks on palju. Õige tehnoloogia uurimine ja sellesse investeerimine on üks neist. Õigesse tehnoloogiasse investeerimine võib protsessid sujuvamaks muuta, kulusid vähendada ja suunata aega hoopis läbimõeldumateks ettevõtmisteks. Samuti on oluline luua suhteid usaldusväärsete müüjatega, kes pakuvad kvaliteetseid tooteid või teenuseid taskukohase hinnaga. Kui sellest ei piisa, on alati olemas teine plaan – rahalise abi taotlemine.

Teie ettevõttele finantsabi variante mitmeid erinevaid, näiteks toetused, riskikapitalid, ärilaenud ja vaieldamatult üks populaarsemaid, [faktooring].

Äri faktooring on finantstehing ettevõtte ja kolmandast isikust laenuandja vahel. See põhineb eeldusel, et te müüte oma ettevõtte saadaolevad arved laenuandjale, mille eest te saate kohe raha kätte. Laenuandja maksab ettemaksu tavaliselt 70–90% osakaalus ja seejärel kogub ülejäänud summa teie klientidelt, et saaksite kiiremini rahale juurdepääsu, ilma et peaksite ootama, kuni kliendid oma arveid tasuvad.

Faktooringu eelised

Äri faktooringuga kaasneb palju eeliseid, mis eristavad seda teistesti finantsabi varinatidest. Siin on mõned neist:

Kapitalile kohene juurdepääs

Äri faktooring võimaldab kapitalile kohest juurdepääsu, mis muidu oleks võtnud nädalaid või kuid.

Paindlikud tagasimaksetingimused

Äri faktooring võimaldab paindlikke tagasimaksetingimusi, mis võimaldavad teil kogu summa tagasi maksta siis, kui see teie ettevõttele sobib.

Rahalisi vahendeid saab kasutada mis tahes eesmärgil

Ettevõtete faktooringu kaudu omandatud rahalisi vahendeid saate kasutada mis tahes eesmärgil, näiteks ettevõtte laiendamiseks, laovarude varumiseks, töötajate palkamiseks, klienditeeninduse kogemuse parandamiseks ja paljuks muuks.

Võlga ega tagatist ei küsita

Erinevalt teistest laenudest ei pea te äri faktooringu taotlemisel võtma võlgu ega andma tagatist. See muudab rahastamise protsessi palju lihtsamaks ja arusaadavamaks.

Üldiselt võib ärifaktoring osutuda hindamatuks ressursiks ettevõtetele, kes vajavad kohest rahavoogu. See on kiire, mugav ja ei nõua võlgu ega tagatist. Niikaua kuni on arveid, saate rahale kiiresti ligi ning teil on võimalus seda kasutada nii, nagu soovite.

Lõppsõna

Ettevõtete faktooring võib olla suurepärane viis vajalike finantsressurssi kiireks saamiseks, ilma täiendava võla või tagatiseta. Enne lepingu sõlmimist on oluline oma võimalusi uurida ja mõista iga lepingu detaile, seega konsulteerige vajaduse korral kogenud finantsnõustajaga. Tugeva majandusplaaniga on teie ettevõttel aja jooksul lihtsam kasvada ja edu saavutada. Edu!

Viimased uudised