Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva- ja Tartumaa päästjail tuli laupäeva hilisõhtul Ahja vallas Mõtskülas puhkenud garaažibokside ja puukuuride põlengut kokku kolmel korral kustutamas käia.

Mõtskülas puhkenud tulekahjust teatati häirekeskusele kell 23.27, kui esialgsetel andmetel põles garaažiboks ja puukuur.

Päästjate saabudes selgus, et lahtise leegiga põlesid juba kolm garaažiboksi ja neli puukuuri. Ühes garaažis asus ka auto. Põlengu pindala oli 360 ruutmeetrit ning tuli levis kiiresti edasi, vahendas päästeameti pressiesindaja.

Väljakutsele reageerisid kutselised päästjad Annelinna, Põlva, Räpina ja Tartu komandodest ning vabatahtlikud päästjad Võnnu komandost, samuti Põlva kiirabi. Tulele pandi piir pühapäeval kell 3.58 ning likvideeriti kell 5.09. Tules hävines täielikult üks garaažiboks ja kolm puukuuri, tulekahjustusi said kaks garaažiboksi ning kolm puukuuri.

Vaevalt olid päästjad tagasi komandodesse jõudnud, kui pühapäeva hommikul kell 6.21 tuli uuesti väljakutse Mõtskülla ning teataja sõnul oli puukuuris taas leeke ja suitsu näha. Kohapeal selgus, et ühes garaažiboksis asunud auto alt oli leeki löönud ning garaažiuks sellest põlenud. Kohale saabunud Põlva ja Võnnu päästjad tegid järelkustutustöid ning lahkusid kell 7.40.

Päästjad said Mõtsküla kuure kustutada ka veel kolmandal korral, kui pühapäeva õhtul kell 19.37 tuli taas teade suitsust ja leekidest Mõtskülas. Kohale saabudes selgus, et süttinud olid varem põlenud puuriitade alused. Päästjad Annelinna, Põlva ja Võnnu komandodest kustutasid põlengu kell 20.39.

Lõunaeestlane

Viimased uudised